Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko odpala na zimnym plus falujące wysokie obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam megene z 1999 roku z silnikiem  1.6 16 v 107 km , z instalacja gazowa Stag.

Moim problem jest to że mam wysokie obroty po zapaleniu auta, falują, oraz z rana ciężko odpala, trzeba pokręcić parę razy.

zmienione:

-świece

- sprawdzona przepustnica i oringi na niej

-silniczek krokowy

dodam że po dłuższej jeździe jest ok jak auto się rozgrzeje, ma ktoś jakieś pomysły?

XXX

XXX

XXX

dodam że wyczytałem gdzieś że można sprawdzić ,, Plakiem,, wokoło korektora dolotowego , więc psikam tak wkoło , i jest ok , ale na pewnym, odcinku, chyba tam uszczelka jest nieszczelna, jak psiknę to go dusi , tak jakby już miał gasnąć.

XXX

może wymiana uszczelki by pomogła z obrotami , ale czy jest to kwestia tez , że zle pali na zimnym, bo mi się raczej nie to wydaje przyczyną?

XXX

Proszę o rady.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER, ... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to podstawa.

W momencie, gdzie potrzebna do rozruchu jest dodatkowa dawka paliwa, pośrednio określona przez temperaturę płynu chłodzącego zostanie ona zachwiana przez dodatkowe ( niekontrolowane powietrze ) zapłonowi brakuje energii.

Na goracym jest to mniej zauważalne, ale występuje spora strata mocy, co się przekłada na zwiekszone zapotrzebowanie na paliwo.

Na hamowni przy pomiarach doskonale to widać.

Nowa uszczelka pod kolektor dolotowy i zapominamy o problemie.

Koszt jej Ci się zwróci z różnicy spalonego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz mam już od kupna z 3 mieśiace temu kupiłem, na gazie chodzi super , ogólnie chodzi super jak sie nagrzeje jak pisałem, w takim razie zaczne od wymiany uszczelki w sumie jest ich chyba 5 4 małe jedna wielka , bo z okolicy tej wielkiej właśnie dmucha, i tam jak psikne plakiem to chce jakby zgasnąć.

a czemu mówicie o gazie, jak odpala na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 17:39, jabrze napisał:

Nie papuguj.

  czyli raczej beda to uszczelki korektora dolotowego zapewne musze sprawdzic w tygodniu.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL i 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!