Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapowietrzająca się chłodnica


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od niedawna zauważyłem małe ubytki płynu oraz co jakiś czas zapowietrza mi się chłodnica. Dodam, że ogrzewanie też działa słabo na niskich obrotach, dopiero podczas jazdy (2.5 - 3 tyś RPM) leci gorące powietrze. Auto lekko dymi na biało, ale to chyba normalne o tej porze roku, zwłaszcza w chłodne dni. Nie ma problemów z odpalaniem na zimnym jak i na ciepłym silniku, tester UPG z płynem reakcyjnym CO2 nic nie wykazał. Czym może to być spowodowane? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś, to przypuszczam, że masz przytkany obwód nagrzewnicy i przez to na mniejszych obrotach silnika, jest mniejszy przepływ przez nagrzewnicę, co jest równoznaczne ze słabszym ogrzewaniem. Druga ewentualność to taka, że nie domyka się termostat, ale wtedy byłoby to zauważalne - silnik wolno by się nagrzewał, a po odpaleniu zimnego silnika, temperatura chłodnicy wzrastałaby równocześnie z temperaturą silnika, a o tym nie ma wzmianki.

Druga sprawa to ta, że prawdopodobnie  (tak jest u mnie) przez nagrzewnicę jest cały czas pełny przepływ płynu, więc ustawianie ogrzewania na maksa nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

Następna uwaga, tak jest u mnie i podejrzewam, że tak samo jest u kolegi, a mianowicie - układ chłodzenia automatycznie się odpowietrza po otwarciu termostatu, a  tu na pewno termostat się otwiera, więc ekstra odpowietrzanie układu  jest zbyteczne.

Edytowane przez gimak
poprawka - zamiana dwóch słów chłodnica na nagrzewnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zainwestować w nową pompę lub nowy mieszacz i nie dolewać płynu chłodniczego co chwilę.

Ja tak kiedyś uporczywie szukałem małego wycieku. Jego usunięcie zmniejszyło mi spalanie o ok. 0,5 litra w jeździe po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!