Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Laguna III 2.0 150km Zakup?


tenczak13

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem taką lagune w Privilege przed Megane, silnik jest ok ale ostrzegam to nie jest oszczędny motor, palił tyle ile sie wlało, zonie w mieście w zimie (Katowice) 9-9,5 litra, na trasie też bez rewelacji bo w trybie emeryta minimalnie zszedłem do 5,5 a realnie to 6,5 minimum, autostrada to już 7,5 listra. Dodatkowo kultura pracy pozostawia wiele ddużyczenia, silnik mocno drży, deska wpada w rezonans. Faktem jest natomiast moment obrotowy, który był rewelacyjny. Ogólnie swoją z rocznika 2008 sprzedałem za niecałe 20k, za 25k wg mnie może trafisz rocznik 2010 ale pytanie w jakim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brajanos napisał:

Ja miałem taką lagune w Privilege przed Megane, silnik jest ok ale ostrzegam to nie jest oszczędny motor, palił tyle ile sie wlało,

Nie podzielę Twojej opinii. Miasto w duże mrozy max do 8,5 (normalnie do 7,5); autostrada 140-170 max 7,5 i normalna trasa 6,2-6,5 oczywiście wszystkie z włączonym climatronikiem.

Wszystko zależy od rzeczywistego przebiegu, który jest ukryty w pompie ABS. Mega oszczędny to on nie jest, ale w porównaniu do samochodów tej samej klasy to nie jest źle. Drgania deski są na mrozie zaraz po odpaleniu, Brak na środku podparcia od strony szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno tu nie zaglądałem, więc odświeżam temat być może już nieaktualny ;) Ale:

- L3 to bardzo udana konstrukcja. Mam L3 2.0dCI 150KM w wersji liftback, zrobiłem już blisko 100tys km w zasadzie bezawaryjnie. Jak poczytasz na forach, wielu użytkowników bez dużych inwestycji robi trzy razy tyle. Pytanie jaki rzeczywisty przebieg ma egzemplarz który oglądasz i co już w nim było robione/wymieniane.

- jak napisali koledzy, budżet 25tys jest trochę mały... tym bardziej, że Renault zgodnie ze zwyczajem przy okazji ph2 (lifting) poprawiło zarówno wygląd jak i niedostatki pierwszej wersji (np łuszcząca się kierownica czy pękająca skóra na siedzeniach). Ale pod kątem mechaniki chyba już pierwsze roczniki 08-09 wypadały całkiem nieźle. W Renault zrobili co się dało, żeby odbudować reputację po problemach z Laguną drugiej generacji.

- niektóre elementy konstrukcji są dość proste, ale dzięki temu eksploatacja nie drenuje portfela (np zawieszenie z tyłu to belka skrętna a nie wielowahacz).

- usterki częściej występujące to zazwyczaj pierdoły - typu skrzypienie lusterek składanych elektrycznie. Dokuczliwe mogą być drgania deski rozdzielczej, sporo ludzi we własnym zakresie poprawia po fabryce jakość montażu ;)

- osiągi dla mnie więcej niż zadowalające. Spalanie 6,5-7,5l zależnie od pory roku i trasy. A jeżdżę dość dynamicznie, ale zazwyczaj dłuższe odcinki.

- na minus można zapisać ilośc miejsca z tyłu na nogi. Wstydu nie ma, ale pod tym kątem lepsza jest nie tylko bezpośrednia konkurencja ale też np Megane III Grandtour.

Edytowane przez ari1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smialbym porównywać komfortu jazdy Megane 3 do Laguny i to jeszcze na korzyść pierwszej.

Chociażby długość siedliska fotela i podparcie nóg, nie wspominając o układzie kierowniczym że zmiennym wspomaganiem, jak również wspomaganie nagłego hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!