Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Laguna III 2.0 150km Zakup?


tenczak13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wraz z moją drugą połówką szykujemy się do zakupu kombi. Pytanie brzmi czy laguna 3 w kombi z silnikiem 2.0 150km to oferta warta uwagi? Jeżeli tak, to na co mam zwrócić uwagę. Budżet jakim dysponujemy to 25.000zł. Liczę na obiektywne wypowiedzi :-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten budżet coś mały :-) Ja w lipcu rozważałem taką, także kombi, też 2.0 dCi 150 KM, wersja Initiale, rocznik 2011.12 - ca. 40 kPLN. Na rynku królowały wówczas wersje lekko niższe - tj. Bose, one były lekko tańsze, ale też niespecjalnie - ten samochód trzyma cenę. Ja jej nie kupiłem, bo chciałem autko jednak młodsze, niemniej już prawie, prawie miałem :-) Najbardziej mi szkoda silnika: 400 Nm, łańcuch rozrządu, raczej bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść kupił w 2011 w wersji bose, teraz jeździ nią szwagier, olej filtry zmieniane co 15 tyś, teraz ma coś koło 160-170 tyś przebiegu jedyna poważna usterka to wyciek z pompy wysokiego ciśnienia, sam żałuje że takiej nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, konwil napisał:

Tylko ten budżet coś mały :-) Ja w lipcu rozważałem taką, także kombi, też 2.0 dCi 150 KM, wersja Initiale, rocznik 2011.12 - ca. 40 kPLN. Na rynku królowały wówczas wersje lekko niższe - tj. Bose, one były lekko tańsze, ale też niespecjalnie - ten samochód trzyma cenę. Ja jej nie kupiłem, bo chciałem autko jednak młodsze, niemniej już prawie, prawie miałem :-) Najbardziej mi szkoda silnika: 400 Nm, łańcuch rozrządu, raczej bezawaryjny.

Myślałem raczej o roczniku 08/09. Uważasz że warto się w to pchać czy poszukać czegoś innego z takim budżetem? Nie ukrywam jestem dość "napalony" na Lagune w kombi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/09 to będzie przed liftem. nie jestem pewny ale przed liftem chyba była inna nawigacja ta z płyta w schowku? 

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dwójką z ostatniej fazy z tym silnikiem. Mam od trzylatka. To co w niej wspaniałego to ekonomiczność. Mam już 253 tkm. Żadnych poważnych problemów nie miałem.

W tej chwili będę wymieniał turbinę bo powoli zaczyna pływać na mocy.  Styl jazdy mam dynamiczny. Mam po czipie z momentem ponad 400 kN. Jest jeszcze pierwsza dwumasa.

Nigdy trójka mi się nie podobała, a i komfort jazdy odczuwam w nich niższy. Regenerowałem pompę i wymieniłem dwa wtryski, ale takie mamy paliwo.

Ogólnie silnik jest bardzo udaną jednostką i nie mam żadnych problemów z DPF, chociaż głównie jeżdżę po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pbet napisał:

Wydaje mi się, że w tych pieniądzach będzie ciężko znaleźć dobrą Meganę (2010), a co dopiero Lagunę.

Też tak sądzę. Natomiast nie wiem jak wersja przed liftem - ja rozważałem tylko tę konkretną, tzn. jeden egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokusić się wersją przed liftem czy mierzyć w co innego ?

2 minuty temu, konwil napisał:

Też tak sądzę. Natomiast nie wiem jak wersja przed liftem - ja rozważałem tylko tę konkretną, tzn. jeden egzemplarz.

Dla przykładu http://moto.gratka.pl/tresc/renault-laguna-iii-skora-navi-alu-pdc-serwis-hands-free-oplaty-22799822.html#0a83f523a3cfe8b3,1

Chciałbym zaznaczyć że wydając te 25.000PLN chciałbym zamknąc się w kosztach początkowych do 3000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

Zdaje sobie z tego sprawę, tylko problem pojawia się bo auta poszukuje już bite 2 miesiące i zawsze coś z czymś. Gubię orientacje.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tenczak13 napisał:

A zobacz jakie ceny są u dilerów: tu link. Rocznik 2009 kosztuje >25 kPLN. Jak pisze @pbet, nic na siłę; kupując auto ca. 10-letnie w tym segmencie i konkretnie ten model trzeba wydać trochę kasy. Ja wolałem segment niżej i młodsze, automatycznie pewniejsze (poleasingowe) - ale nie zniechęcam Cię do Laguny, bo to bardzo fajny samochód :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!