Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpieczniki megane cc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam megane cc ll ph ll, i jest problem z zapalniczką która nie działa. Sprawdzałem kostkę, samą zapalniczkę w innym aucie i działa u mnie nie. Teraz pytanie gdzie znajdę bezpiecznik od zapalniczki ??? Wiem, że jest skrzynka pod maską czy tam jest wszystko upchane ? Czy w kabinie chociaż żadnych bezpieczników nie widzę ani schowka.

I 2 pytanie poczytałem tu na forum, żę w megane cc można na zgaszonym aucie z pilota 2 razy naciskając zamknięcie zamknąć szyby i dach. Dziś sprawdzałem i mnie nie działa. Czy były specjanle wesje czy jak ???

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik od zapalniczki jest tam gdzie bezpieczniki w kabinie - pod kierownicą z lewej strony masz plastikową osłonę i musisz ja otworzyć. Od zapalniczki w cabrio jest ten z ikoną papierosa.

Dwa razy naciskając pilota można zamknąć tylko szyby, ale nie w CC - no chyba że w PH2 to zmienili. Dachu na pewno nie zamkniesz z pilota, ani nie otworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Kurcze tyle się głowiłem gdzie są ukryte te bezpieczniki, wcześniej miałem megankę to była widoczna od razu zaślepka a tu tak ładnie wpasowane. Oczywiście spalony był bezpiecznik 15 W zamieniony i działa.

 

Nie będę zakładał nowego tematu to jeszcze zapytam w tym. A mianowicie podczas ruszania i tylko przy ruszaniu ( w czasie jazdy wszystko ok.) puka coś z prawej strony w kole. Na podnośniku sprawdzane luzu w kole nie ma.  Ruszę 5-6 razy zastuka  i później spokój cisza. Auto było ostatnio na przeglądzie na szarpakach itd. gość sprawdzał luzy i nic nie wykazało co to może być ?

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu, co to za dziwny bezpiecznik? z dziwnym oznaczeniem? (ten zaznaczony czerwonym owalem)

Na naklejce graficznej, która jest na pokrywie nie ma go!

 

DSC06546.JPG

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyciągnij i zobacz czy ktoś po prostu nie włożył na zapas. Druga możliwość to taka, że ktoś dołożył bezpiecznik do jakiegoś dodatkowego urządzenia. Musiałbyś zdjąć obudowę i zobaczyć jakie tam kabelki idą. Czy z wiązki czy dodatkowo poprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, znalazłem na tym forum plik z bezpiecznikami, ale to było wydanie wspólne dla Megane II i Scenic II i tam tego czegoś nie było, stąd moje pytanie, w tym pliku jest to zaznaczone na schemacie na str 2 jako AA, dzięki, przydatna rzecz:91_thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nic się nie stanie ale wymień na prawidłowy amperaż dla zasady. Ten bezpiecznik zabezpiecza obwody niskoprądowe, sygnałowe i nie ma potrzeby wstawiania mocniejszego a w razie niesprawności zabezpieczanego układu spali się w odpowiednim momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!