Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym zapytać użytkowników Megane 3 1,4 TCe o ich doświadczenia ze sprzęgłem. Moja megana ma najechane 170 tys. i od ok 10 tys. mam takie objawy, że podczas ruszania (delikatnego, z pół sprzęgła) mam dziwne drgania, szarpanie itd ... samochód ogólnie jeździ normalnie ale samo sprzęgło bierze bardzo wysoko. Pytanie brzmi czy to już koniec sprzęgła ? czy przy tej okazji dwumasa też jest już wyeksploatowana ? Generalnie na wolnych obrotach nie ma drgań, w czasie jazdy również ich nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,no to widzę że nie jestem sam,mam takie same objawy jak opisujesz z tym że u mnie po jakiś 4-5 ruszaniach jak silnik już troszkę złapie temp.to zanika i jest już ok,też tak masz?

Co to może być,nie mam pojęcia sam jestem ciekaw,sprzęgło? trochę szybko mam 62tys.przebiegu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 102k km i:

- skrzynia do remontu (wymieniałem olej w skrzyni) bo wyje ;

- dwumasa do wymiany ;
- drgania na kierownicy ;
- przy ruszaniu na zimnym, szczególnie w chłodne i wilgotne dni mam identyczne objawy jak koledzy powyżej (po paru ruszeniach problem ustaje);

- przy mocniejszym wciśnięciu gazu ew. po przekroczeniu 2k rpm silnik głośniej pracuje (buczenie) ;

- na biegu jałowym słychać metaliczne "klepanie" po wciśnięciu sprzęgła ustaje.

 

Zastanawiam się czy dwumasę kupować nową czy używkę, bo podobno w 1.4 TCe tak często nie padają, szczególnie przy tak niskim przebiegu.

 

Pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2017 o 09:37, adamand1 napisał:

Moja megana ma najechane 170 tys. i od ok 10 tys. mam takie objawy, że podczas ruszania (delikatnego, z pół sprzęgła) mam dziwne drgania, szarpanie itd ... samochód ogólnie jeździ normalnie ale samo sprzęgło bierze bardzo wysoko.

Auto masz od nowości? Branie sprzęgła b.wysoko - to może być tarcza do wymiany. Ruszasz ostro czy delikatnie? Poduszki silnika i skrzyni - do sprawdzenia, a olej w skrzyni do wymiany.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma coś wspólnego ale jak wymieniałem teraz tarcze i klocki (przód +tył) to przy okazji wymieniłem też płyn hamulcowy i u mnie o dziwo wpłynęło to na poprawę pracy sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!