Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie borykam się z problemem szumu w aucie przy większych prędkościach. Nowe łożyska wraz z tarczami nowe opony, a w aucie ciągle ten sam szum ma ktoś jakis pomysł co to może być ? Na 90% jest to wiatr pytanie tylko czy ten typ tak ma, a jeśli nie to skąd się bierze. Na pewno dochodzi to z tyłu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz to auto? Dźwięk był od początku jak je masz czy pojawił się później? Przy większych prędkościach czyli przy jakich? Czy auto miało jakies przygody blacharsko-lakiernicze? Ogólnie Megany nie są autami jakoś mega wygłuszonymi i dużo dźwięków dochodzi do kabiny. Jak zwykle w problemach dźwiękowych ciężko cokolwiek powiedzieć nie słysząc tego na własne uszy. Może pomóc nagranie o ile się da lub porównanie dźwięków w podobnych warunkach jeśli znajdziesz kogoś z takim samym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąca mam to auto, dźwięk jest słyszalny zawsze powyżej 90km/h jakby gdzieś dostawał się wiatr. Auto raczej bez przygód blacharsko lakierniczych. Dźwięk jest od samego początku od kiedy je mam.

Edytowane przez Bajtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może to być po prostu konstrukcja nadwozia. Musiałby wypowiedzieć się ktoś inny, kto ma coupe. W Grandtour takiego zjawiska na pewno nie ma, ale na przykład w Maździe 3 poprzedniej generacji na autostradzie wiatr mocno szumiał od strony dachu z tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry,
Odkurzę temat. 
U mnie ten dźwięk wyraźnie się pojawia powyżej 80-90 km/h (jego intensywność zależy też czy i jak silny jest wiatr na zewnątrz) Jest nie do zniesienia powyżej 130. Co ciekawe zanika w momencie kiedy klima zostanie wyłączona (a właściwie cały nadmuch jest w pozycji OFF) lub zostanie ustawiona klima na obieg wewnętrzny. Dźwięk znika także jak uchyli się okno na choćby milimetr (minimalna nieszczelność, nawet nie słychać żebym wiatr szumiał na zewnątrz) Byłem u mechanika i auto jest na 99 % nigdzie nie bite, gumy są w drzwiach w idealnym stanie, a za cholerę nie idzie znaleźć gdzie jest problem. 
Klima sprawdzona i jest z nią wszystko ok. 
Zaczyna mi już brakować pomysłów co się z tym dzieje. 
Auto ma tak od momentu kiedy zostało kupione we Wrześniu. 

Widzę forum druga elektroda jeśli chodzi o moderację :/

 

Edytowane przez koosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!