Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk ocierania przy skręcaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem Megane II.

Chciałbym znaleźć rozwiązanie pewnego problemu:

- podczas powolnej jazdy na bardzo mocno skręconych kołach z przodu dobiega dźwięk zbliżony do "ocierania" - trochę tak jakby opona ocierała o nadkole - sprawdziłem, nie ma żadnych śladów otarć,

- łożyska wyeliminowałem (może niesłusznie), bo podczas normalnej jazdy w mniejszych i większych zakrętach z różnymi prędkościami jest cisza, przy gwałtownym skręcaniu kierownicą i wężyku też,

- układ hamulcowy w stanie nienagannym.
Wspomaganie działa bez żadnego problemu. Auto jest również po sprawdzeniu zawieszeniach, zero luzów, stuków, puków, a amortyzatory trzymają dobrze i równo. 
Gdzie dalej mogę szukać problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie, podbijam temat.

Tydzień temu zostały wymienione łożyska na przodzie po obu stronach na komplety od SKF.

W aucie jest ciszej trochę, ale przy skręcaniu dźwięk nadal się pojawia.

Pojechałem na opuszczony parking i tam postanowiłem "sprawdzić" nowe łożyska - opony zaczynały już piszczeć, a w aucie nadal cicho. Wyjeżdżając z tego parkingu cisza, następnego dnia znów to samo (pojawił się ten denerwujący dźwięk).

Znów potestowałem i zauważyłem, że:

- jeśli mam skręcone koła i jadę ze stałą prędkością to jest cicho,

- jeśli mam skręcone koła i powoli przyspieszam to również jest cicho,

- jeśli mam skręcone koła i przyspieszę nieco mocniej to dźwięk się pojawia i tak samo przy hamowaniu silnikiem czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!