Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup pierwszego Renault Megane 2


alan019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

 

Jestem na etapie poszukiwania samochodu i zainteresowała mnie Megane 2 szukam samochodu z gazem lub do założenia gazu.

Chciałbym żeby ktoś mi troszkę opowiedział na co warto uważać i czy Megane 2 cierpi na jakieś typowe usterki które są kosztowne w naprawie,

nigdy nie miałem francuskiego samochodu, nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie meganki. Wiem, że meganka ma problemy z elektroniką i chciałem się dowiedzieć czy naprawy są kosztowne,  jak silnik 1.6 się spisuje i współpracuje z gazem. Ostatnie moje pytanie jest takie czy jest szansa do 7-8 tysięcy znaleźć takie auto z gazem i czy będzie ono warte uwagi?

Jeżeli był już taki temat i odgrzewam starego kotleta to bardzo przepraszam, ale nie udało mi się znaleźć wszystkich wiadomości na ten temat które mnie interesowały.

 

Pozdrawiam

alan019 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracać uwagę należy na wszystko, tak jak przy zakupie każdego innego auta. A z rzeczy których inne auta nie mają - sprawdź czy działa hands free i obie karty. Poza tym: do wymiany rozrządu dodaj ok. 300zł na koło zmiennych faz, bądź gotowy do wymiany cewek zapłonowych za ok. 300-400zł, jeżeli trzeba będzie wymienić tylne tarcze hamulcowe to wydasz ok. 200-300zł za sztukę. Myślę, że za 7 - 8k kupisz auto, ale jest szansa, że trzeba będzie włożyć trochę kasy. Jeśli znajdziesz sprowadzoną z gazem "zagranicznym" to zorientuj się czy ktoś to będzie serwisował w Twojej okolicy. Po przesiadce z Astry zapewne docenisz zupełny brak korozji w MII.

Ja jest bardzo zadowolony z auta. Na lpg zrobiłem 150tys.km. Teraz mam przebieg ponad 270kkm i auto działa, chociaż wymaga sporo wymian części (cewki, tarcze tył, amortyzatory, chyba sprzęgło, i parę innych pierdołów ...)

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!