Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoczynna zmiana stylu wyświetlacza środkowego


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo z zegarami(samoczynne kasowanie średniego spalania,jednoczesne  wyzerowanie  przebiegu od ostatniego tankowania,zmiana wyświetlacza z preferowanego wyglądu na styl ECO,wyłączenie wskaźnika stylu jazdy i zniknięcie min.info o stacji radiowej).Działo się to z reguły przy temp.około 0 stopni i poniżej ,ale też czasami przy nawet 2 czy 3 stopniach w plusie,lecz musiała być wtedy dosyć wilgotna pogoda.W sumie tak jak inni opisali:otwierasz np.rano drzwi a tu ECO na wyświetlaczu,informacje o odblokowanych tylnych szybach,włączonym ESC i oczywiście wyzerowane spalanie.Przed zgłoszeniem tej usterki do ASO,przeczytałem na forum,że to nie jakiś odosobniony przypadek.W ASO na dzień dobry,dowiedziałem się,że akurat u nich jest to pierwszy przypadek.Auto zostało u nich na noc i rano(było wtedy trochę mrozu)sami zobaczyli jak to wygląda,umówiłem się z nimi więc na wymianę zestawu wskaźników,gdyż sami stwierdzili,że raczej w sterowniku wskaźników leży problem.Jeszcze przed oddaniem auta do tej wymiany,z ciekawości podłączyłem tester wybrałem wskaźniki(błędów nie było,przy pierwszej wizycie wykasowali je) i zauważyłem ciekawy objaw; odczytując np.parametry rzeczywiste,czy dane sterownika nic się nie działo,ale wystarczyło tylko odczytać,nic nie zmieniać, np.konfigurację(język,wybór temperatury itp.)to cały zestaw wskaźników na ok.pół sekundy zrobił się ciemny i "obudził" się właśnie w stylu ECO i całą resztą jak wcześniej opisałem.Właściwie zrobiło się to samo,co na mrozie.Pomyślałem,że jeżeli sterownik wskaźników tak reaguje na akurat w tym przypadku odczyt konfiguracji to faktycznie przyczyna raczej będzie w nim samym a nie w sofcie,bo niby czemu oprogramowanie jako takie miałoby reagować na niską temperaturę czy tylko próbę odczytu ustawień.Przedwczoraj zestaw wskaźników został wymieniony,wczoraj rano było minus 4 stopnie,dzisiaj minus 3 i jak na razie jest O.K.Próby testerem nie zdążyłem jeszcze zrobić,ale mam nadzieję,że jeśli po wymianie,zimno nie resetuje-przynajmniej przez te dwa dni- tych nieszczęsnych zegarów,to może będzie dobrze.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 zasady interpunkcji. Po kropce/przecinku proszę stawiać spację!!-mireczek01

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka dni po wymianie i jest super, nic nie resetuje. Pod koniec tygodnia temperatury mają spaść do - 6 to wtedy się sprawdzi dokładniej ale u mnie potrafiło wyzerować zegary po kilku minutach nieobecności w aucie. Choć jeden problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie zajęło im to 2 godziny. Swoją drogą, zastanawia mnie czy te wymienione zegary dlatego na razie działają bez zarzutu, bo są wymienione i nic poza tym, czy te które nam zakładają w ramach reklamacji, są już pozbawione poprzedniej wady; tego od serwisu się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to kolega ma nieco inny problem, niż większość z nas, jeśli chodzi o objawy (zerujący się przebieg, kilometry, zmiana stylu wyświetlacza na ECO itd.), te historie z tego co widać po wpisach, praktycznie występowały takie same w wielu opisanych przypadkach i jak widać akurat wymiana zegarów u kilku kolegów, jak i u mnie pomogła.Ja, jak opisałem w pierwszym poście, niezależnie od czekania wystąpienie usterki  w czasie niskich temperatur, z ciekawości podłączyłem tester do sterownika zegarów (akurat mam taką możliwość, bo przy samochodach pracuję i te "klimaty" nie są mi obce) i wykonując np. test elementów nastawczych czy próbę "wejścia" w menu konfiguracji to od razu wspomniany objaw się uaktywniał, tak że nie musiałem czekać np. na mróz, by to całe zło wystąpiło.W rezultacie, akurat w moim przypadku, jeszcze przed wymianą zegarów miałem jaką taką pewność, że przyczyna tkwi jednak w procesorze sterownika wskaźników, czyli zegarach, bo mówmy sobie szczerze, żaden sterownik nie ma prawa tak reagować przy jakimkolwiek działaniu kontrolnym, a wspomniane czynności takimi właśnie są.Z tego co teraz mi się wydaje, gdyby przyczyna była nie w zegarach  a np. w środkowym sterowniku, który poprzez wybór funkcji czy ustawień działa "wysyłając" polecenia które wybraliśmy, przecież nie tylko do zegarów ale np.do ogrzewania siedzeń itp., to jakiekolwiek działanie testerem nie wywołałoby tych zmian w zegarach; tu trzeba by było, połączyć się z tym drugim sterownikiem i wykonać podobne testy.U mnie wystąpiło to jednak tylko przy teście zegarów.Może kolega spróbowałby gdzieś podjechać do jakiegoś warsztatu, gdzie mają  możliwość sprawdzenia chociażby w sposób w jaki ja to zrobiłem.Moim zdaniem, chociaż zawsze jest jakieś ale, Jeśli u kolegi w czasie testu podświetlenie się nie zmieni, to tu raczej nie będzie przyczyna w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem po wymianie zegarów, dziś ok ale temperatura na plusie wiec ciężko oceniać skuteczność naprawy. 

 

Będę obserwował i za kilka dni napisze jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!