Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat składanie to mnie nie kreci tak mocno. korzysta się z tego rzadko a ogrzewanie zima to prawie zawsze. Jak by to połączyć?. Bo teraz widzę we wtyczce męskiej wystaje tylko 7 pinów a we wtyczce damskiej jest 9 kabli. Czy na to ogrzewanie są już te piny ?. Czy trzeba by je tam dołożyć. Jestem dociekliwy bo nie chciał bym czegoś upalić czy zepsuć

Edytowane przez czapi_czap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz lusterko z 9-cioma pinami i wszystko zagra. Możesz wcześniej sprawdzić czy na pinie numer  jeden wtyczki żeńskiej kolor przewodu łososiowy jest 12 V po włączeniu ogrzewania tylnej szyby na uruchomionym silniku. Ewentualnie podłącz żaróweczkę pod piny 1 i 5 czyli przewód łososiowy i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem to jak sugerowałeś. Nie znalazłem na tych przewodach co mówiłeś napięcia. czarny i łososiowy. Obojętnie czy włączam ogrzewanie tylnej szyby czy nie .Wstawiam zdjęcie czy myślimy o tych samych pinach. Bo moje rozpoznawanie kolorów może być inne. Na przewodach nr. 1,5 jest cały czas napięcie ok 14V a  na przewodach 8,11 nie ma napięcia w ogóle. Może być tak ze włączanie tego ogrzewanie będzie się odbywało inaczej jak z tylna szybą ??

 

IMG_20181213_14514234545.jpg

Edytowane przez czapi_czap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Ogrzewaniem lusterek steruje moduł drzwi kierowcy. Instalację masz doprowadzoną, należy założyć prawidłowe lusterka i aktywować w tym module funkcję ogrzewania lusterek. W kabinie masz bezpiecznik od ogrzewania lusterek, sprawdź go. Schemat bezpieczników do fluence jest w dziale "pliki"

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik w kabinie sprawdzony F7  był i nie przepalony. Nie do końca rozumiem jak "aktywować w tym module funkcję ogrzewania lusterek". Tzn jeśli dobrze rozumiem ten moduł to ta cześć w której są 4 przełączniki od podnoszenia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko kierowcy jest zasilane z modułu drzwi kierowcy umieszczonego pod tapicerką. Łączność z tym modułem poprzez komputer. Natomiast lusterko pasażera jak wynika ze schematu jest zasilane z przekaźnika ogrzewania tylnej szyby poprzez bezpiecznik 7.

W swoim samochodzie jak łączę się z modułem drzwi kierowcy to mam aktywną funkcję odszraniania lusterka. Sprawdź co się dzieje z lusterkiem po stronie pasażera po włączeniu ogrzewania szyby tylnej. Piny zasilające są takie same jak w lusterku kierowcy, brak tylko pinów od czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówiłeś na lusterku pasażera w tych pinach zaznaczonych na zdjęciu jest napięcie po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Jak wyłączam ogrzewanie to napięcie znika. Czyli od strony kierowcy trzeba w tym module włączyć ta opcje programowo podpinając się do kompa ???

IMG_20181213_201838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi. Gdybyś miał jak podłączyć komputer to w prosty sposób można by to sprawdzić. Albo pozostaje rzeźba i podłączenie lusterka z bezpiecznika 7 po uprzednim odłączeniu łososiowego przewodu wychodzącego z modułu drzwi. W każdym bądź razie możesz szukać odpowiednich lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jutro albo pojutrze mam kumpla on ma profesjonalny komp do tych złącz obd czy jakoś tak. Musze jeszcze jak to stwierdził zaadaptować przepustnice bo mi falują obroty na zimnym silniku i czasem zgaśnie. Także 2 sprawy na raz bym załatwił. Z tymi lusterkami to mam mieszane uczucia kupować lusterko za kilkaset zł tylko dla 2 malutkich pinów. Szukałem na allegrosie takiej wtyczki ale tego jest taki ogrom ze ciężko coś dopracować. Ale to wychodzi ze jak już coś to by mi trzeba jedno lusterko od strony kierowcy

Czy do tego sprawdzenia tego modułu przez kompa trzeba jakieś specjalnej aplikacji czy programu poza tymi co przezwanie są do diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czapi_czap napisał:

Z tymi lusterkami to mam mieszane uczucia kupować lusterko za kilkaset zł tylko dla 2 malutkich pinów. Szukałem na allegrosie takiej wtyczki ale tego jest taki ogrom ze ciężko coś dopracować

Nie bardzo rozumiem. Kupujesz lusterka by mieć ogrzewane. Obecnie masz zdaje się nie podgrzewane. Instalację już masz, żadnych pinów nie musisz dokupywać.

Odczyt i konfigurację robisz interfejsem np. Clip, ELM327 oraz dedykowanym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...

Udało się opanować te lusterko? Byłem w 3 ASO Renault i w każdym usłyszałem że nie ma żadnej aktywacji grzania lusterek w module drzwi. Jak prawe lustro grzeje to lewe (kierowcy) też powinno. Chyba że coś zepsute.

 

W dniu 28.01.2019 o 00:44, czapi_czap napisał:

Na razie temat odpuściłem ale chce to zrobić bo to przydatna opcja tylko muszę jakiegoś człowieka z dobrym kompem mieć. Podobno pierwsze trzeba to programowo odblokować

Ogarnąłeś temat? U mnie lustro pasażera grzeje, a kierowcy nie.

Edytowane przez danielus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielus napisał:

Jak prawe lustro grzeje to lewe (kierowcy) też powinno. Chyba że coś zepsute.

Lusterka włącza się tym samym przyciskiem natomiast lusterko pasażera posiada osobne zasilanie z przekaźnika ogrzewania tylnej szyby. Jest też dodatkowy bezpiecznik w kabinie dla prawego lusterka.

Lusterko kierowcy zasilane jest bezpośrednio z modułu drzwi kierowcy i nie posiada przypisanego bezpiecznika. Jeżeli wcześniej grzało to konfiguracja modułu drzwi kierowcy jest prawidłowa, należałoby sprawdzić czy dochodzi napięcie do grzałki w lusterku. Wbrew temu co mówią w ASO w tym module jest do zaznaczenia opcja zarówno dla składania jak i ogrzewania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!