Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny problem z elektryką?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem wczoraj przyjechałem samochodem z pracy normalnie zamknąłem samochód z pilota. Na następny dzień przychodzę do samochodu naciskam na pilota a tu cisza, w końcu podszedłem bliżej nacisnąłem 2x i włączył się alarm którego już nie byłem w stanie wyłączyć pilotem jedynie kluczykiem pod maską. Co dziwne po kilku próbach włączania i wyłączania alarmu nic się nie dzieje. Przestał działać zamek centralny czy to z pilota czy z konsoli, kierunkowskazy, elektryczna szyba przednia od kierowcy, wycieraczki. Samochód da się odpalić jedynie na wyłączonym alarmie pod maską z wcześniejszymi odpisanymi usterkami, przy włączonym alarmie po zapłonie włącza się alarm i nie da się odpalić auta.

Więc tak z rzeczy które próbowałem to: wymiana bezpieczników pod kierownicą, pod maską w skrzynce od alarmu , od akumulatora, przeczyściłem również klemy, problem nie ustał

Dodatkowo przy zamykaniu drzwi jak wsiadam do auta to spod tej płyty z bezpiecznikami wydobywania się dziwny dzwiek tak jakby coś trzeszczy/brzęczy jak przy zamykaniu drzwi w ikarusie, tak samo jeśli próbuje spuścić szybę od kierowcy, bo od pasażera działa normalnie, włączyć wycieraczki czy kierunkowskaz.

Miałaby ktoś jakiś pomysł co jeszcze można kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje laweta i przeczeka sobie u mechanika na placu, ciekawi mnie fakt, że czasami jak auto postało parę godzin od przyjazdu to potem było strasznie przymulone naciskało się gaz a tu brak mocy, dopiero powyżej 2.5tyś i na zimnym przy hamowaniu tak jakby go delikatnie dusiło, a wczoraj jak wyłączyłem ten alarm pod maską i pojechałem kawałek przeparkować żeby nie stał na środku ulicy to tego nie było. Dam znać co i jak,  gdy już go odbiorę, narazie obstawiam cały układ UCH albo jakieś zwarcie w centralce  bo strasznie słabe napięcie tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie objawy mają jedną przyczynę.

Powinieneś przedtem sprawdzić połączenie w lewym progu, bo tam często są problemy z zasilaniem UCH. Może terkotanie przekaźników zostanie wyeliminowane i wszystko wróci do normy.  To jest brak dobrego przewodzenia i napięcie w instalacji uzależnione od aktualnego obciążenia.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!