Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sochaczew Megane II 115 KM


emkateo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup Megane II. Jutro jadę oglądać ten model: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-pl-2wl-1-6-16v-2004r-bardzo-ladna-zadbana-ID6zysCn.html nr. VIN: VF1BM0C0H29246075. Co myślicie o tym aucie? Czy komuś rzuca się coś niepokojącego w ofercie? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie opinie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę na pierwszy rzut oka nic do czego mógłbym się przyczepić. Pewnie też bym się zainteresował tym ogłoszeniem gdybym szukał auta. Jedyne co mi nie pasuje to niby od osoby prywatnej ale ogłoszenie i zdjęcia wyglądają jakby były przygotowane przez handlarza. No ale o tym się przekonasz przy oględzinach. Jak masz VIN i datę pierwszej rejestracji i numery to sprawdź przebieg na https://historiapojazdu.gov.pl/

Po wrzuceniu w google numeru telefonu z tego ogłoszenia wyskakuje też inne, już nie aktualne. Link do ogłoszenia. Uwagę przykuwa bardzo podobny opis więc zalecam czujność. Powtarzają się dokładnie takie same zwroty:

  • Samochód posiada dynamiczny i oszczędny silnik
  • Reno jest w bardzo dobrym stanie, był na bieżąco serwisowany  / Corsa jest w bardzo dobrym stanie, jest bezwypadkowa, była na bieżąco serwisowany.
  • Prowadzi się bardzo dobrze, z zawieszenia nie wydobywają się żadne niepokojące dźwięki, hamulce reagują natychmiast, ręczny również, silnik pracuje cicho i równo, nie bierze oleju, z rury wydechowej nie wydobywają sie kolorowe dymki.
  • Karoseria jest zadbana, nie ma większych uszkodzeń, nie ma korozji, lakier lśni.
  • Wnętrze Megane jest w bardzo dobrej kondycji, jest świetnie utrzymane, nie ma tutaj dziur, nie były nigdy palone papierosy, nie ma żadnych plam. / Wnętrze Opla jest w bardzo dobrej kondycji, jest świetnie utrzymane, nie ma tutaj dziur, nie ma żadnych plam, nigdy nie były palone papierosy.
  • Auto na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnego wkładu finansowego, jest całkowicie sprawne i w 100% gotowe do jazdy Polecam.

Obstawiam handlarza.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to fakt, też mi się rzuciły w oczy. Jednak przez telefon test "dzień dobry ja w sprawie auta" zdał bo od razu wiedział, że chodzi o Megankę, obyło się bez pytań "o które auto chodzi". Przebieg się zgadza na tej stronie co mi podesłałeś jak również w raporcie z autodna.pl. Mógłbyś mi podpowiedzieć na co należałoby zwrócić szczególną uwagę w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko. Przeglądnij inne tematy dotyczące zakupu bo jest tego tyle, że aż nie chce się zaczynać tej dyskusji od początku. Możliwe, że jest to handlarz okazjonalny i dorabia. Sam mam takiego wśród znajomych. Kupuje jakieś auto, może nawet chwilę pojeździ, sprzedaje z zarobkiem i tak w kółko. Corsa była w styczniu 2017, teraz Megane. Wyskakują też jakieś skuterki ale to dawno temu. Link. Zobaczysz jak pojedziesz oglądać. W papierach będzie ile w jednych rękach itd.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że to handlarz starzyzna jest.

Wszystko trzeba dokładnie posprawdzać .

A ja osobiście radzę takich unikać.

Poza tym w 14-to letnim aucie wszystko może być pułapką. 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zakupiłem. Byłem z dwoma znajomymi co w miarę doświadczenie mają w zakupach. Obejrzeliśmy i uznaliśmy, że jest ok. Póki co na pewno cały rozrząd i sworznie do wymiany takto wydaje się git. Byliśmy również na stacji kontroli pojazdów. Przejechałem tym autem ok. 400km już i chodzi fajnie. jedyne co to zauważyłem, że od 70km/h coś mi "świszczy" w połowie wysokości drzwi przy zamknięciu od strony kierowcy , dźwięk jakbym jechał na nieutwardzonej nawierzchni, macie pomysł co to może być? Co do handlarza to tak potwierdziło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, emkateo napisał:

Auto zakupiłem. Byłem z dwoma znajomymi co w miarę doświadczenie mają w zakupach. Obejrzeliśmy i uznaliśmy, że jest ok.

Zatem niech Ci dobrze służy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!