Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie, trzeszczenie w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po tym jak pękła jedna ze sprężyn, posypało się nieco zawieszenie. Wymieniłem sprężyny, amortyzatory, łożyska, drążki, końcówki i gumy na wahaczach. Zbieżność zrobiona. Problem w tym, że cały czas słyszę jakby trzeszczenie z okolic kół. Po przetrząśnięciu Internetu sprawdziłem producentów użytych części i okazuje się, że mam sprężyny Kayaba. Czy to one mogą powodować te dźwięki? Dodam, że przód stoi nienaturalnie wysoko, zauważyłem to już u mechanika przy odbiorze, ale opakowania po sprężynach wskazują, że powinno być w porządku. Proszę o pomoc co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Saddam napisał:

mam sprężyny Kayaba

To bardzo dobra firma.

5 godzin temu, Saddam napisał:

Dodam, że przód stoi nienaturalnie wysoko, zauważyłem to już u mechanika przy odbiorze

Daj im czas. Powinny się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie to trzeszczenie i w jakich okolicznościach je słychać. przychodzą mi do głowy dwie możliwości, pierwsza to uszkodzone łożysko McPharsona, ono wydaje dźwięk przy skręcaniu oraz nacisku a raczej zmiania nacisku na przód. Dzwięk przypomina, hmm... zresztą wsłuchaj się tu na początku filmu, najlepiej na słuchawkach.

 To takie jakby odpuszczanie skręconej sprężyny :-)

 

Dwuga możliwość trzeszczenia to trzeszczenie drążka stabilizatora w gumach, dzieje sięto w niskich temparaturach przy przejeżdzaniu przez poprzeczne nierównościm głośne skrzypienie, nie wiem do czego go przyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dźwięk jest podobny, ale łożyska mam wymienione. Skrzypienie, co ciekawe, pojawia się gdy za kierownicą siedzi cięższa osoba. Ja ważę 120, skrzypi, żona połowę, dźwięków nie ma, nawet gdy ja siedzę obok, zakładam więc, że chodzi o lewą stronę. Dźwięk słychać jak wyjeżdżam z garażu, manewruję na placu, jak jadę powoli po nierównościach. Przy szybszej jeździe rzadko. W trasie na prostej wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!