Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.6 110km 2009


Andy_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie. Jutro będę dzwonił.

Jestem już po oględzinach. Zarówno samochód jak i sprzedawca zrobili na mnie dobre wrażenie. Sprzedawca pracuje w autoryzowanym salonie napraw blacharsko-lakierniczych dla kilku marek i tam też oglądaliśmy pojazd. Wnętrze bardzo zadbane, karoseria też w bardzo dobrym stanie - poza drobnymi 3 ryskami na tylnim zderzaku, które znalazłem po wymyciu samochodu (tak, sprzedający zlecił auto do mycia po jeździe próbnej). Książeczkę serwisową sprawdzę jutro bezpośrednio z serwisem w Niemczech. Wszystkie inne dokumenty są. Samochód jest po przeglądzie w Polsce w tym roku. Auto jeszcze jutro będzie dodatkowo sprawdzone w w/w salonie napraw - oficjalnie, z pieczątkami i podpisami (nie sprawdzą zawieszenia bo nie mają jak).


Z ceny troszkę szedłem, oleje będą wymienione przez sprzedającego, dodatkowo opony letnie i wymiana żarówki (co wyszło w trakcie).
Na auto jestem w 101% zdecydowany jest w najlepszym stanie ze wszystkich jakie widziałem. Co mnie martwi:
- Tylko jedna karta do samochodu. Po prostu, bez wytłumaczenia, tak kupił, tak dostał.
- Terminy przeglądów w ASO (przyszły tydzień), samochód sprawdzę dokładnie po zakupie - czy po to głupota?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andy_krk napisał:

samochód sprawdzę dokładnie po zakupie - czy po to głupota?

Nic Ci to nie da. Takie rzeczy robi się przed zakupem. Podobnie jak nie sprawdza się cen telewizorów czy innego sprzętu jak już go kupisz bo można się zdziwić...

9 minut temu, Andy_krk napisał:

- Tylko jedna karta do samochodu. Po prostu, bez wytłumaczenia, tak kupił, tak dostał.

Niby powinny być dwie. Opcje są różne. Może po prostu poprzedni właściciel zgubił. Ponoć (ale to dotyczy sprowadzanych z Francji) jak jest jeden kluczyk to drugi zabrał ubezpieczyciel oznaczając auto jako "niedopuszczone do ruchu" czyt. po kasacji. Kartę można dorobić, to nie problem ale dodatkowe koszty. Znajdziesz na forum informację jakie konkretnie.

12 minut temu, Andy_krk napisał:

Z ceny troszkę szedłem, oleje będą wymienione przez sprzedającego, dodatkowo opony letnie i wymiana żarówki (co wyszło w trakcie).

Ja bym wolał jeszcze bardziej zejść z ceny ale olej wlać taki jaki chcę i mieć pewność, że został on wymieniony. Opony też bym wolał sam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet

Hej, ściągnałem raportDNA do tego auta i... nie wiem co myśleć.
Pomijając tą szkodę (zadzwonie i dopytam o jakieś dokumentacje z tego), to przebieg od maja 2016 skoczył o 11 km...

megnae.jpg

Edytowane przez Andy_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że najpierw powinieneś auto porządnie sprawdzić, a później ewentualnie kupić jak już będziesz w pełni "świadomy". Tak duża kwota mogła oznaczać szkodę całkowitą. Mogło stać ponad rok na placu rozwalone i czekać na chętnego, który przywróci je do "życia". Różnica między odnotowanym przebiegiem, a tym ze screena wynosi równe 20 km więc albo potwierdza się teoria nr 1 albo teoria nr 2 o "cofaniu zegarów". A tak nawiasem mówiąc pamiętajcie, że 25.03 wszyscy przekręcamy swoje zegarki z tym, że do przodu :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andy_krk napisał:

Sprzedawca pracuje w autoryzowanym salonie napraw blacharsko-lakierniczych

Dla mnie minus. Czyli potrafi tak naprawić auto, że ciężko będzie poznać. Na pewno się na tym zna. Podejrzewam, że dorabia sobie kupując uszkodzone i naprawia, ponieważ akurat na tym się doskonale zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Andy_krk napisał:

Sprzedający "nie wiedział o szkodzie", nie ma dokumentów z tego okresu.

Taaa... majster w temacie i taki nieświadomy.... porażka. No ale co Ci miał powiedzieć...

@Andy_krk czasami bywam w KR więc może wypijemy. W tym roku już byłem ale wszystkiego nie zobaczyliśmy więc może niebawem... :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbetczym chata bogata!

Przykro mi Panowie, temat będzie się ciągnął jak smród z gaci, jako że w Megance sie super czuje i auto samo w sobie mi sie bardzi podoba to szukam dalej.
Niedługo podrzuce kilka nowych ofert, nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc.

Ew. ktoś z KRK jest chętny do pomocy (odpłatnej) przy weryfikacji auta? Albo może polecić kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Mały update z happy endem.

Samochód kupiony dzięki www.auto-doradca.pl. Znalezienie dobrego auta zajęło trochę czasu nawet osobie, która na codzień zajmuje się tym zawodowo. Ale jak już dostałem telefon to byłem pewien w 100% że autem już wrócę. Skończyło się tak jak w nazwie tematu czyli rocznikiem 2009, benzyna, 110km. Opcja wyposazenia wsio oprócz nawigacji czy podrzewanych foteli, skóry. Dla mnie wypas. Bez waszej wstępnej pomocy i dalszego doradztwu na które się zdecydowałem kupilbym po prostu szrota...

 

Dzięki!

received_1813926608628236.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!