Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw głośnomówiący w R-link 2


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy nie macie problemów z zestawem głośnomówiącym w r-linku? U mnie jest taki problem, że jak ktoś do mnie dzwoni, albo ja gdzieś to mimo ustawionej głośności na ponad 20 to i tak ona sama wraca zawsze na pozycję numer 8. Przy 8 praktycznie nic nie słychać kto co mówi. Podczas rozmowy trzeba wejść w menu i samemu suwakiem zmienić z 8 na więcej. Albo to jakiś bug, albo rlink za bardzo nie chce poprawnie współpracować z moim iPhone 6S po BT.  Nie sprawdzałem, czy po kablu jest tak samo. 

 

Mimo ustawienia głośności na ponad 20 to odebranie rozmowy resetuje to nastawienie do pozycji 8. Zawsze to jest 8. Było tak w poprzednim firmware i jest tak samo w aktualnym firmware.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, coś jest nie tak. W ajfonie mam wszystko na maxa ustawione. Dźwięk dzwonka z ajfona słychać dobrze w rlinku jak ktoś dzwoni. Do tego jest dedykowany suwak i mam go głośno ustawiony, chyba ponad 20.  Wystarczy, że odbiorę rozmowę na kierownicy i ustawione przeze mnie np. 23 głośność "zestawu głośnomówiącego", spada z 23 na 8.  Musze iść do menu i podczas rozmowy ręcznie to 8 przesunąć na więcej. Bo przy 8 nic nie słychać. 

Dodam, że tylko mój ajfon jest sparowany. 

 

Hmm, nie próbowałem ustawić w rlinku głośność dzwonka i "zestawu głośnomówiącego" na jednakową wartość. Bo to są dwa różne suwaki. To nie powinno mieć znaczenia imho...

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nie ma co już aktualizować. Wszystko jest aktualne. Tak, pokrętłem od głośności próbowałem. U mniej jest mały ten ekranik, więc mam fizyczny potencjometr. Co ciekawe jak go ruszę podczas rozmowy to pokazuje się ten wskaźnik głośności od "zestawu głośnomówiącego" i jest prawie na maxa tak jak moje ustawienie w menu a mimo tego osoby po drugiej stronie nie słychać. Jak wejdę w menu to widzę, że suwak cofnął się na pozycję 8. Normalnie jaja jakieś. 

 

Hmm, przy kierownicy nie próbowałem pogłaśniać. Sprawdzę to. Tak to nie powinno działać. Raz ustawiony parametr powinien trzymać. No i trzyma do czasu aż ktoś zadzwoni albo ja wykonam połączenie. Rlink ustawia na 8 z jakiś przyczyn. Na 8 jest tak cicho, że nie słychać drugiej osoby. 

Spróbuję rozparować i ponownie sparować ajfona. Może coś to da. 

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak na radiu nic nie daje to przy kierownicy też nie da. Jak masz możliwość spróbuj z innym telefonem i zobaczysz czy to coś z radiem czy telefonem. Ja mam wszystkie telefony na androidzie i jedyny jaki miałem problem to po wybraniu kontaktów nie potrafiłem ich przewijać rolką, a z historii rozmów przewijało. Wgrali mi nowy soft (Ty pewnie go już masz) i działa. Jak z innym telefonem bedzie to samo to do serwisu niech myślą, jak ok to może jakiś problem/ustawienie w ipohnie.

Teraz mam taki heblowaty tel i jak wciskam przycisk muzyki przez bootów to raz da się zmienić piosenkę rolką, a raz nie, ale z tego co się bawiłem wyszło, że to wina telefonu. 

Edytowane przez cegla11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgłaśnianie w menu podczas jazdy jest niebezpieczne. Już raz mało komuś w dupę nie przypieprzyłem. Mam w rodzinie samsunga galaxy A5 2017. Spróbuję A5tkę sparować i sprawdzić. Wydaje mi się, że rlink słabo się dogaduje z ajfonem 6S. 

 

Nie wiem czy dobrze napisałem, ale "na radiu" jak odbiorę rozmowę jest "głośno", czyli tak jak ustawiłem to softowo, ponad 20. Mimo, że na radiu jest głośno to w menu jest suwak na 8 i nie słyszę osoby z którą rozmawiam. Podczas rozmowy/połączenia jak suwak z 8 dam na 20-kilka to słychać osobę dobrze i wyraźnie. Skąd on to 8 bierze. 

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem częściowo rozwiązany. Na karcie Orange ścisza się samoczynnie do 8 podczas odebrania rozmowy. Na karcie Play działa poprawnie. Tyle ile ustawie na suwaku zestaw głośnomówiący to tyle jest w Play. iPhone ten sam. Cyrki jakieś. Co tu do rzeczy ma operator? weird :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!