Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaklinowany zawór EGR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem temat zaworu EGR był poruszany wielokrotnie na forach renault. Ale ja mam inny problem i zastanawiam się co zrobić.

Ogólnie chciałem wyciągnąć zawór (cześć mechaniczną) po to aby wyczyścić ponieważ nigdy tego w moim aucie nie robiłem, a objaw mam taki, że brak mocy do 2tyś obrotów.

Załączam zdjęcie zaworu (jest lekko przekręcony w lewą stronę ponieważ siedzi tak mocno, że chciałem go obracać aż wyjdzie, gdy chciałem obrócić w prawo to zaklinował się i ani drgnie)

Urwały się dwa oczka i sam nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Jak próbować go wyciągną lub przekręcić aby gwinty były na wprost. Nie wiem czy w grę wchodzi odkręcanie kolektora ssącego by było łatwiej (ale odkręcić to tragedia). Czy dobrać blaszkę i zaślepić ten otwór? Wolałbym wydobyć go na zewnątrz i wyczyścić. Chyba że macie patent na wyciągnięcie kolektora. Może zniknie objaw. 

Pozdrawiam.

DSC_0003.JPG

DSC_0002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco, zdecydowałem się odkręcić kolektor ssący, przy okazji oczyszcze go z sadzy. 

Oczywiście bez problemów się nie obeszło, 7 nakrętek mocujących odkręciłem ale 8 trzyma jak mocno że nie da się odkręcić ( druga dolna od strony pasażera), czekam za przecinakiem nakrętek i będę walczył dalej. 

Czy trzeba odkręcić szpilki żeby wyszedł kolektor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to oba kolektory trzymają się na tych samych szpilkach. Jak odkrecisz to dolot wyjdzie a wydechowy zostanie. Ja czyściłem kilkukrotnie te kolektory sprayem do czyszczenia gaźników i przepustnic. Po czyszczeniu polecam zaślepkę i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w kolektorze, ale wskazane byłoby go wyczyścić, żeby działał w pełnym zakresie i nie wywalał błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo teraz.

Przecież cześć elektryczna (silniczek) EGR podwiesze obok silnika, a część mechaniczna zostaje w kolektorze w stałym miejscu i nie będzie miało możliwości poruszenia się (otworzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zrobiłem tak jak piszesz i wywalało błąd pozycji zaworu EGR. Jak wyjąłem część mechaniczną i złożyłem w całość z elektroniką to błąd przestał się pokazywać. Kompletny zawór przykrecilem na silniku a kolektor szczelnie zaślepiłem. Takie rozwiązanie działa już prawie 2 lata i nie ma błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!