Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj tesciu ma Megane I 1.4 benzyna bez gazu. Pewnego dnia jechał i samochod nagle zgasł, od tamtej pory nie odpala. Silnik kręci i gdy wcisnie sie gaz do konca to to tak jakby odpalil ale obroty trzymaja sie ok 1 tys. Dodam, że bardzo glosno slychac stuki w silniku, czy moze byc to cos z rozrzadem

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 i 5.8 - literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wymuszenie przyspieszenia zapłonu pedałem gazu powoduje stuki tłoków ( szkoda sworzni tłokowych) i nie świadczy o przeskoczeniu paska rozrządu. Jeśli tak samo będzie bez gazu, to zmienia się postac rzeczy.

Wiemy, że skład mieszanki jest nieprawidłowy. Zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być mnóstwo.

Żadnych danych nie podałeś co do stanu technicznego silnika.

Co było robione w silniku na przestrzeni 200.000 km, bo nikt duchem świętym nie jest.

Poczytaj; Problemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój też nie odpalał. Okazało się, że pompka paliwa w ogóle się nie załącza. Po przekręceniu kluczyka, nie było tego charakterystycznego dźwięku. Zacząłem szukać, do pompki w ogóle nie docierał prąd. Idąc po kablach znalazłem złączkę kabli - znajduje się ona w progu od strony kierowcy, z przodu samochodu, niedaleko skrzynki bezpieczników( tak ze 30 cm pod skrzynką, trzeba zdjąć osłonę progu). Była cała zaśniedziała, rozleciała mi się w rękach. Zaobserwowałem który kabel ma się łączyć z którym i polutowałem je. Wszystko śmiga, aż miło.

Jeśli ktoś ma możliwość, to warto skontrolować stan tej złączki. Lata mijają, trochę wilgoci pewnie i styk coraz słabszy, to w sumie bzdura, a problemów może narobić.

Edytowane przez rockman
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!