Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Dotykowe 2 din


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym załoyć zamiast oryginalnego radia inne. Widziałem na necie radia dotykowa 2 din przekątna 7 cali, co potrzeba jeszcze kupić, aby to zadziałało? W zestawach są jakieś złącza pod wtyczkę Renault? Jak wygląda sprawa z pilotem ? Robił ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to MediaNav bo nie musisz pakować kupy kasy w adapter pilota tylko grosze w przewody podłączeniowe dla elektroników. Za to nie masz wtedy RCA pod wzmaka i średni wzmak wbudowany no i więcej rzeźby żeby wyglądało i siedziało porządnie. Topic w tym dziale na forum objaśnia wszystko.

Żeby wsadzić radio 2din musisz wyciąć poprzeczkę pomiędzy otworami (nieodwracalnie tracisz możliwość powrotu do "stocka" bez wymiany konsoli środkowej), kupić ramkę 2din z maskownicą pod Megane II i dopasować wszystko. Około 100zł na allegro.

Jak masz stary interfejs komunikacyjny (przedlift, pomarańczowy wyświetlacz, radio bez aux) to adapter pilota kosztuje coś koło 160zł i jest popularny jak padające dwómasy w passatach. Jak masz nowy (polift, biały wyświetlacz, radio z aux) to adapter kosztuje coś 270zł + kabel do radia za około 20zł i widziałem tylko w jednym sklepie w PL (w sumie w dwóch ale ten drugi krzyczał ponad 400zł). Wyświetlacz będzie robił w 90% przypadków za zegarek i termometr.

Wtyki w Megane II do radia to klasyczne stare dobre ISO więc albo radio ma takie gniazdo albo powinno mieć w pakiecie adapter. Czasem może być fuckup z anteną (np fakra w radiu i musisz kupić za kilkanaście pln adapter iso-fakra ale to zależy od radia). Nie dam głowy uciąć czy aby na pewno piny podświetlenia, VSS (vehicle sensor speed) czy zasilania (stałe i po zapłonie) będą pasować od ręki ale to można przerzucić piny we wtyczce.

No i jak kupisz z navi to dochodzi jeszcze antena GPS - powinna być w komplecie (ale to można puścić pod daszek wyświetlacza - 5min roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też zmieniłem w swoim radio na 2 din i jestem zadowolony. Razem z radiem kupiłem jeszcze specjalną ramkę dopasowaną do otworu na radio za 50zł i wygląda to jak poniżej. Radio ma również wyjście na USB do którego wyprowadziłem sobie wyjście w klapce poniżej. Jedynie co mi pozostało to kupienie specjalnego modułu do sterowania z kierownicy. 

20180508_113153.jpg

20180508_113159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!