Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie przy odpalaniu - nie zawsze


Alone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu borykam się z dziwnym problemem.

Auto po postoju(min 2h z tego co zauważyłem) przy próbie odpalania terkota(tak jakby kfzr) i gaśnie - za drugim(nieraz trzecim) razem odpala już dobrze (czuć paliwo). Jeśli auto stoi całą noc rano odpala bez problemu.

Wymieniony został elektrozawór faz rozrządu i czujnik położenia wałka rozrządu, kfzr było wymienione 1,5 roku temu razem z rozrządem(jakieś 18tys km), olej wymieniony 2 tygodnie temu.

Kfzr poza tym odpalaniem nie odzywa się

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 90% to koło zmiennych faz. To, że było wymieniane nic nie znaczy. Normalne (no może nienormalne, ale stanowiące normę) w tym silniku. Sprawdź też zawór, czasami uszkodzony zawór uszkadza koło (wiem, że wymieniałeś, ale nowe rzeczy też się psują). Poza tym podłącz jeszcze pod CLIPA może coś ze sterowaniem zaworem KZFR powoduje problemy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mireczek01 napisał:

 To, że było wymieniane nic nie znaczy.

Kolega reklamował po 5 000 km. (po dobrych dwóch miesiącach). Reklamację uznano po 3 tygodniach, ale nie chcą partycypować w kosztach naprawy - walczy.  Prędzej kupił na szybką zmianę z innego źródła i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Alone napisał:

to nie powinno terkotać również na zimnym?

Na zimnym to najczęściej tylko podczas odpalania, później nawet jak jest zimny to nie terkocze. Pamiętaj jeszcze o sprawdzeniu instalacji koła i zaworu. Koło może być następstwem jakiś uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi - 5w35 chyba(albo 5W40) - mechanik doradził,wcześniej był na elfie 5w30

 

@mireczek - właśnie mi częściej terkocze podczas odpalania powiedzmy po jakimś godzinnym.kilkugodzinnym postoju niż po całej nocy - co masz na myśli przez sprawdzenie instalacji koła?,zawór miałem walnięty bo puszczał olej do wtyczki dlatego został zmieniony na nowy(kable wyglądały na "zdrowe" ale jak to w renówkach..... kto to wie - w tylnej klapie już wszystkie przewody łatałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!