Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z pierwszym biegiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem nie dawno lagunę 1 z 96r, usunąłem drobne usterki ale została teraz ta której się bardzo obawiam. Co jakiś czas pierwszy bieg nie chce wejść, mimo dociśnięcia sprzęgła na maksa (oczywiste), to bieg nie wejdzie. Czasami pomaga danie najpierw 2, a później 1. Przy mocnym szarpnięciu wejdzie, ale słychać dość mocno zgrzyt. Inne objawy, które może pomogą coś doradzić:

1. W trakcie jazdy np. w korku ciężko zmienić na 1, raczej wchodzi jedynie jak samochód stoi 

2. Inne biegi wchodzą bez problemu, wsteczny również. 

3. Zauważyłem że przy zgaszonym silniku jak włożę jedynkę i  docisnę dźwignie zmiany biegu do oporu (w sensie jedynkę maksymalnie prosto)to słychać taki mini zgrzyt, taki metaliczny pogłos.

Oleju nie sprawdzałem, sprzęgło było troszkę przypalone, ale nie ma problemu ze zmianą biegów.

Może ktoś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bieg powinno wrzucać się praktycznie na postoju.

Parę lat temu miałem problemy 'z wbiciem jedynki',  najczęściej właśnie po dotoczeniu się do świateł i próbie ponownego ruszenia, zwłaszcza pod górkę i z górki, tak jakby coś przestawiało się wtedy w  mechanizmie skrzyni -musiałem dawać na luz i próbować podobnie, zdarzyło się chyba nawet, że spod świateł musiałem ruszyć z 2-ki

po wymianie oleju w skrzyni, który po spuszczeniu wyglądał za przeproszeniem jak 'gnojowica' :  ) problem ustąpił i nie wrócił,

ps.nie wbijaj też jedynki na siłę jak nie chce normalnie wskoczyć, bo możesz pogorszyć sprawę

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w M2 1.6 (skrzynia JH3) miałem podobny problem. Dolałem około 250mm oleju i problem stał się mniej upierdliwy. Polecam spróbować szczególnie, że mała bańka oleju nie kosztuje dużo.

Niedługo planuję sprawdzić ile ubyło tak po 10kkm i przy okazji wymienić cały olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że stojąc w miejscu z włączonym silnikiem na luzie przy nie wciągniętym sprzęgle słychać bardzo minimalne zgrzypienie, metal, wibracje. 

Jak wcisne sprzęgło to wszystko ustaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!