Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regeneracja tylnego zacisku hamulcowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 14 latach eksploatacji muszę wymienić tylne tarcze hamulcowe i przy okazji chciałbym wymienić uszczelnienia w tylnym zacisku. W nowym zestawie naprawczym

na tym wew. pierścieniu są namalowane trzy kolorowe paski , patrz czerwona strzałka. Nie wiem po co to jest , czy ma to jakieś znaczenie podczas montażu ?

I jeszcze jedno , czy można użyć jakiegoś smaru może gliceryny technicznej tak aby tłoczek dobrze się przeciskał po gumie w czasie składania.

 

Pozdrawiam

Zacisk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczą te kolorowe paski to niestety nie wiem, ale jeśli chodzi o smarowanie to według mnie bardzo dobra jest ta pasta ATE >>>LINK<<<

Możesz sobie nią posmarować tłoczek, wnętrze zacisku, te gumki i wszystko lekko Ci wejdzie. Ona w żaden sposób nie wchodzi w reakcję z płynem hamulcowym. Sklep pierwszy z brzegu, absolutnie nie sugeruję jego wyboru.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, w załączeniu nowe zdjęcia . Mam pewien dylemat. Po rozebraniu części okazuje się że osłonki gumowe na tłoczkach są całe, na obu zaciskach. Nie wiem czy jest sens je rozbierać żeby wymieniać oring i osłonki , skoro stare są całe. Ale jest to jakaś okazja do zrobienia regeneracji . Z drugiej strony auto ma już 14 lat, przebieg 180 tyś. i ponoć wymiana tych uszczelnień jest zdecydowanie dość trudna, zdecydowanie trudniejsza niż na przednich. I ostatnie zdjęcia , kupiłem na Allegro w sklepie Motoart z Opola nowe tarcze, niby wyglądają jak oryginały. Zapłaciłem za nie 400 zl za komplet. Wiem, że teraz jest dużo podróbek, no ale te wyglądają jak FRANCE :-)  . Macie jakieś doświadczenie z tymi częściami? Oczywiście można kupić TRW w cenie 450 zł za sztukę ale moje auto ma już 14 lat i nie sądzę abym chciał nim jeszcze jeździć następne 14 lat, więc stąd mój wybór , choć nie chciałbym żeby okazało się to zwykłym Chinolem co się rozpadnie po 2 tys km.

 

pozdr

20180417_200046.jpg

20180417_205756.jpg

20180417_205908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to odpuść sobie te uszczelniacze. O wiele ważniejsze jest wymienienie płynu hamulcowego na nowy.

Tarcze wg, mnie są oryginały i pewnie też robione przez TRW. Że są tańsze, to internet czasami wymusza dość atrakcyjne ceny części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bravo8 napisał:

Wiem ,że producenci zalecają wymianę co 3 lata , ale bez przesady.

To nie jest przesada.

7 minut temu, Bravo8 napisał:

5-6 lat to wydaje mi się bardziej odpowiedni czas.

Niestety jesteś w błędzie, a bezpieczeństwo i zdrowie (Twoje, pasażerów, innych) jest najważniejsze... Jak Ci się płyn zagotuje, pedał stanie się miękki i stracisz możliwość praktycznie jakiegokolwiek hamowania to wtedy będzie za późno na przemyślenia w stylu "mogłem wydać te 100-150 zł...".

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnej analizie nie zdecydowałem się na wymianę uszczelnień w zaciskach. Gumowe osłony były całe, zaciski nie przeciekały. Tłoczki dobrze się wkręcały. Wymieniłem tarcze hamulcowe i cały płyn hamulcowy w układzie.
 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!