Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno wymieniałem egr ponieważ auto nie chciało odpalić. Po wymianie wszystko wróciło do normy, lecz zaczęły się pojawiać problemy.  Wyświetlała się diodka silnika, CLIP pokazał następujące błędy:

-  DF209 OBWÓD CZUJNIKA POZYCJI ZAWORU EGR  CO.0

- DF619 ZAWÓR UKŁADU EGR ZABLOKOWANY OTWARTY

Diodka silnika pojawiała się na jakiś, czasem na kilka minut do nawet jednego dnia lub kilku.

Wczoraj byłem u czarodziejów co wymieniali mi EGR, sprawdzili i powiedzieli że musieli skalibrować EGR. Podobno skalibrowali, błędy usunięte.  Autko przez chwile dostało mocy, silnik lepiej i ciszej pracował, aż do dziś. Od rana po pierwszych kilku metrach jazdy zaczął pojawiać się błąd CHECK INJECTION i spadek mocy, auto ledwo co wyprzedzało inne. Dotrwał jakoś do 90km/h i blokada, więcej nie dał rady wycisnąć. Zjechałem na pobocze , spaliłem fajkę z nerwów i zadzwoniłem do czarodzieja. Panowie nie wiedzą o co chodzi, mówią że będzie problem z tym autem... Po skończeniu rozmowy, wsiadłem i odjechałem(nie gasiłem silnika). Niby odzyskał moc... 

Ktoś ma pojęcie co się mogło stać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u czarodziejów co wymieniali mi EGR, sprawdzili i powiedzieli że musieli skalibrować EGR.

Podobno skalibrowali, błędy usunięte - napisałeś.

Rozumie, że wymienili na nowy zawór egr? 

Twoi czarodzieje powinni ;

-  po wymianie egr, przeczyścić cały układ dolotowy, ze szczególną uwagą ;

 - na przepływomierz i map sensor,

-  zawór odmy olejowej,

-  oraz sprawdzić wężyki do egr-u, turbiny, wakum pompy, map sensora, przepływomierza.

   Wężyki uszkadzają się/spadają w miejscu mocowania albo ulegają zapchaniu ;

     - na luźne wężyki pomaga obcięcie uszkodzonego końca i założenie go z powrotem,

     - a na zapchane wężyki, pomaga wymiana na nowe lub ich przetkanie ( zachować ostrożność ).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądaj koniecznie wykonania czynności które zaleciłem, a jak nie pomogą to wymiana na nowy egr.

Czy stary egr oddali Tobie?

Przy tym przebiegu ( auto masz od nowości?? ) egr powinien być OK, mógł wymagać tylko czyszczenia,

jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich odcinkach.

Warto auto co jakiś czas przegonić na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Stary tak, rozleciał sie cały. Auto nie odpalało przez niego. Przebieg strzelam ze kręcony, auto mam rok może półtorej. Przejechałem sam 15 tys

Zapłaciłem im za tą usługę 400 zł, więc w tej cenie mieści się nowy egr jak i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek bede od nich jechał do dam znać co i jak wyszło :-)

Tylko jak możesz to proszę o link na allegro jakiegoś dobrego egr.

https://aparts.pl/partscatalogue/7-22818-62-0-pierburg-zawor-egr,11-7~922818~962~90-0005-01145--EGRA009~2YSP.aspx?gclid=CjwKCAjwlIvXBRBjEiwATWAQIudYnGvApPzRib9ytoz0RDoo0ZurKu9WKV1L_IIhkjpdAXtj247gshoCl6kQAvD_BwE

 

Ten jest odpowiedni tak ? a firma dobra czy jakaś najtańsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!