Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo silnie szarpanie przy ruszaniu - 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj samochód wyciął mi bardzo brzydki numer. Przy ruszaniu pojawiło się bardzo silne o dużej częstotliwości szarpanie. Przy większym dodaniu gazu przy ruszaniu objaw nie występuje. Najgorzej jest jak przy prędkości ok 10-12 km/h wciśnie się sprzęgło i następnie puści dodając gazu następują takie drgania, że deska rozdzielcza omal nie wyskakuje. W pierwszej chwili podejrzewałem sprzęgło ale objaw występuje tylko na 1 biegu a auto ma dopiero 47 tys przebiegu i nie ma żadnych innych objawów, typu wysoko biorące sprzęgło. ASO twierdzi (na telefon), że albo brudna przepustnica albo komputer wtrysku. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał? Czy możliwe jest, że przyczyną jest brudna przepustnica? Dodam, że objaw po przegazówce na światłach raczej nie występuje. Nie zaobserwowałem, żadnych innych "przepustnicowych" objawów takich jak trudność w odpalaniu czy falujących obrotów. W samochodzie skończyła mi się gwarancja w listopadzie i taka heca :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara przepadłość sprzęgła z tym silnikiem. Poszukaj na forum, było b.dużo takich przypadków.

Z pewnością dużo jeździsz po mieście, w korkach.

Które z kolei jest to Twoje auto?

Odpowietrzyć układ, wymienić płyn hamulcowy, nauczyć się puszczać sprzęgło w tym modelu. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ale prawo jazdy mam 14 lat i du jeździłem autami rodziców, fakt po mieście jeżdżę dużo ale sprzęgła używam normalnie.

PS. Czy w tym silniku układ sprzęgła jest wspólnym układem hydraulicznym z hamulcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szarpanie przy ruszaniu nie może być objawem padającego łożyska oporowego, choć w aucie z przebiegiem 47 000 km to wprost niepojęte, a może kolega po prostu nie może wyczuć sprzęgła? Ja tez miałem z tym mały problem jak kupiłem Megankę mimo, że mój staż jako kierowcy wynosi prawie 27 lat, ale dotychczas nigdy nie miałem auta ze sprzęgłem hydraulicznym i mam wrażenie, że zupełnie inaczej operuje się sprzęgłem hydraulicznym niż sprzęgłem sterowanym linką

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy inaczej? Mój staż za kółkiem to 37 lat, mam czwarte auto z hydraulicznym sprzęgłem i mówiąc szczerze między linką a hydrauliką nie widzę żadnej różnicy, no chyba że w miękkości pedału, ale z tym też bywało różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały swój staż jako kierowcy przerabialem na renowkach (scenic I ph II, espace IV ph II i teraz od 4 i pół roku Meganka) wymienię płyn i zobaczymy. To szarpanie jest bardzo mocne o wysokiej częstotliwości. Zupełnie inne niż przy przydlawieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mich64 napisał:

szczerze między linką a hydrauliką nie widzę żadnej różnicy, no chyba że w miękkości pedału, ale z tym też bywało różnie.

może tylko mi się wydaje, ale jeżeli chodzi o moje poprzednie auto a obecne to w kwestii "miękkości" pedału w końcu nie boli mnie lewe stopa:lockd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza. Pedał sprzęgła z hydrauliką zasadniczo powinien być bardziej miękki chyba , że sprzęgło już się kończy, mam tak w yaris II.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. W sobotę auto uległo samonaprawieniu. Pojeżdziłem trochę i ani razu objaw nie wystąpił. Ale idąc tropem z tego wątku płyn hamulcowy został wymieniony a układ sprzęgła odpowietrzony. Mam nadzieję że więcej takich hec nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!