Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny halas przy rozrzadzie


Vorg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglby ktos zidentyfikowac co moze byc powodem tego halasu? Wydobywa sie on spod pokrywy paska rozrzadu. Niedawno mechanik odkrecal ta pokrywe i podnosil silnik zeby zmienic poduszke. Czy te sruby pokrywy powinny byc dobrze dokrecone? Bo wydaje mi sie ze nie sa. P.S. nie mam polskich znakow w klawiaturze smartfona..pisze znad jeziora.

VID_20180501_105907.mp4

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzsd jest nowy, podobno napinacz i inne rzeczy tez. Moze tylko ktos zchrzanil robote i jakos nie tak jak trzeba te sprawy poprzykrecal? A co z moim pytaniem o pokrywe silnika?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vorg napisał:

Czy te śruby pokrywy rozrządu powinny być dobrze dokręcone? Bo wydaje mi się że nie są.

Co znaczy wydaje mi się ?

Podobno napinacz i inne rzeczy też nowe? To trzeba wiedzieć na 100 %.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompa wody, u mnie nowa z zestawu firmy INA również wydaje ten dźwięk.  Pytałem w ASO i nowe oryginalne pompy też czasem tak chodzą, dlatego nie napinają za mocno paska przy wymianie.

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmydu, dzięki za wpis który zmniejszył mój strach bo chcę wyjechać za granicę a mechaników jak na lekarstwo - wszyscy na urlopach a termin na wymianę rozrządu byłby bardzo późno. Wczoraj byłem w Norauto, to gość prawie przystawiał ucho do pokrywy rozrządu :-D Powiedział z kolei że to pompa wspomagania. Być może bo wspomaganie u mnie słabo chodzi. A czy da się ten pasek poluzować i czy to potrwałoby dlugo u mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 1.05.2018 o 17:54, Vorg napisał:

Rozrzsd jest nowy, podobno napinacz i inne rzeczy tez. Moze tylko ktos zchrzanil robote i jakos nie tak jak trzeba te sprawy poprzykrecal?

Pokrywę trzeba zdjąć, pomacać rolki, napinacz, pasek, słuchać i obserwować.

Dla pewności lepiej wymienić komplet na nowe. ( wymieniłeś tą pompę ? )

Sprawy rozrządu nie wolno bagatelizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!