Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moje Megane dławi się podczas jazdy a w przewodach paliwowych przy filtrze jest powietrze


Renula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i z góry przepraszam jeżeli odgrzewam kotleta ale byłem już u wujka Google kilkadziesiąt razy a na "mechanika" mnie nie stać. Chodzi mianowicie o moje Renault Megane które podczas jazdy się dławi bez wyjątku czy to zimny czy gorący silnik. Najgorzej jest przy wyprzedzaniu bo jak zaczynam ten manewr to nagle jak bym póścił pedał gazu. Jeżeli chce z powrotem odzyskać moc to puszczam gaz i ponownie wciskam wtedy na kilka chwil jak ręką odjął. Przewody od gruszki do filtra i od filtra do pompy wymienione wkład filtra też wymieniony z tym że kiedy to nie przyniosło skutku została wymieniona obudowa filtra i niestety to też nie to. Jak silnik nie pracuje ruszam przewodami i widzę jak bąbelki około 5 cm cofają się do gruszki. Jeżeli ktoś mial do czynienia z podobnym problemem lub ma pojęcie na ten temat to proszę o pomoc bo ja niestety już rozkładam ręce. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę EGR oby było to przyczyną. Jeżeli chodzi o szczelność układu paliwowego sprawdziłem już wszystko co się da. Czy może pompa być w jakiś sposób uszkodzona i wpuszczać do układu powietrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najbardziej istotne to szczelność układu paliwowego, jakość paliwa;

 1/ wymienić filtr paliwa na firmowy ( b.istotne ); mann, knecht, purflux,
 2/ wyeliminować pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową, ( nowe przewody silikonowe

       plus opaski zaciskowe) najistotniejsze ( aby nie doszło do uszkodzenia pompy wtryskowej ),

5aee92727b4c6_Szczelnoukladupaliwowego.jpg.95165a0160374ec308dc87d35325e6de.jpg

 3/ zapewnić czystość i jakość paliwa,

 4/ wykonać próbę przelewową wtryskiwaczy,

 5/ sprawdzić szczelność podkładek pod wtryski,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!