Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Akcja serwisowa] Przeprogramowanie komputera wtrysku (wg ASO) w 1.5 dCi (Megane III phIII)


konwil

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem przed chwilą samochód - Megane III faza III, prod. 2016, silnik 1.5 dCi 110 KM Energy - w ASO (drobne tematy gwarancyjne - do usunięcia przed 22.05.2018, kiedy kończy się gwarancja) i przy okazji przyjmowania auta, w komputerze pojawiła się informacja o akcji serwisowej, pt. "Przeprogramowanie komputera wtrysku". Nie otrzymałem wcześniej żadnej informacji e-mailowo, nie ma nic również w serwisie My Renault. Oczywistym jest - ale dla pewności napiszę to - że i ASO było lekko zaskoczone. Po południu może będę wiedział coś więcej (mam nadzieję, że się nic nie pogorszy), niemniej informuję Forum na bieżąco. A może ktoś już coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomijam fakt zdziwienia w ASO, gdyż bardziej istotnym faktem jest, że mój samochód był w styczniu '18 w serwisie (olej, filtry...). Może wówczas sprawa była za świeża... No nic, dzięki @kataryniarz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Jak po odebraniu auta z ASO i "przeprogramowaniu" komputera wtrysków?

Odczułeś jakąś różnicę na +/- ?
Gorzej/lepiej się zbiera?
Mniej/więcej pali?
Ja również ostatnio będąc w ASO zostałem poinformowany ze jest akcja serwisowa (rocznik 2016r, 1.5 DCI) - ale nie zgodzilem sie w tym dniu bo powiedzieli ze to zajmie ok 2h a musialem szybko odebrac auto.

Troche sie boje ze cos to zepsuje bo nasz egzemplarz malo pali (w miescie srednia 5.5) i jak na 110KM fajnie sie zbiera w porownaniu do Megane III 2014r ktora mielismy z takim samym silnikiem. I teraz nie wiem czy poprzednia Megane byla zamulona i ta jezdzi normalnie czy ta jezdzi lepiej niz seria... ;)

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.6 literki PL- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pol_sc, pytanie podstawowe: czy faktycznie samochód spala Ci 5,5 litra na 100 km? Bo jeśli tak, to szczerze gratuluję umiejętności - ja w Krakowie >>przed przeprogramowaniem<< miewałem wskazania w komputerze poniżej 6-ciu litrów, ale przy dystrybutorze się to nie sprawdzało (komputer zaniżał o ok. 0,5-0,6 litra / 100 km). Po przeprogramowaniu nie zauważyłem w zasadzie żadnej różnicy w jeździe, natomiast wskazanie komputera wydaje się być bardziej prawidłowe - ca. 6,3-6,4 l / 100 km (w tym momencie, jazda raczej 100% Kraków, licząc z obwodnicą autostradową). Aby coś stwierdzić w kwestii zaprzestania oszukiwania na spalaniu, muszę wyjeździć przynajmniej jeden zbiornik paliwa, co jeszcze nie nastąpiło (ale już zatankowałem po przeprogramowaniu, więc test jest w trakcie).

 

Jeżdżę codziennie także drogami z prędkością dozwoloną 70-80 km/h, zdarza mi się wjechać na A4 (obwodnica miejska), startuję czasem ze skrzyżowania energicznie :arrow: myślę, że odczułbym mułowatość, bo wsiadając do Megane II 1.5 dCi 106 KM, którym obecnie jeździ żona - mam wrażenie, że samochód jest zdecydowanie mniej żwawy (przejechałem nim wcześniej blisko 100 000 km). Dodam, że oba samochody to kombi ("trójka" waży 1362 km, "dwójka" zdaje się blisko 100 kg mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil dziękuje za cenne informacje.
Oczywiście parametry które podałem są według tego co podaje komputer pokładowy, nigdy nie robiłem testu z zatankowaniem do pełna, przejechaniu 100km i zatankowaniu ponownie, ale hmm moze powinienem żeby sprawdzić realną wartość spalania.

Średnie spalanie naszej Megane III PHL GrandTour z ostatnich 5000km to 5,9l/100km w mieście, oczywiście według komputera.

Generalnie i tak jestem mega zadowolony ze spalania oraz z osiągów auta, biorąc pod uwage że Żona jezdzila ostatnio Corolla 1.6  (132KM) Automat ktora wedlug komputera palila 11-12litrow beznyny w miescie i to by sie zgadzalo z tankowaniem 3 razy w miesiacu ;/

 

Podejrzewam, że tego update'u nie unikne predzej czy pozniej przy wizycie w ASO, ale skoro uzytkownik jest zadowlony to po co psuć? ;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pol_sc napisał:

Oczywiście parametry które podałem są według tego co podaje komputer pokładowy, nigdy nie robiłem testu z zatankowaniem do pełna, przejechaniu 100km i zatankowaniu ponownie, ale hmm moze powinienem żeby sprawdzić realną wartość spalania.

Wg mnie bardziej miarodajne jest "wyjeżdżenie" całego paliwa z baku, bo tych >>setek<< jest wówczas 8-9 :-) Jakby coś się u mnie zmieniło, a przede wszystkim nie grało przy tankowaniu - poinformuję tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!