Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj w Megance żony wyskoczył komunikat " Usterka układu hamulciwego " i jest cały czas, nie da się skasować.

Wyskoczyły dwa błędy

DTC505004 - Sterownik, wewnętrzne usterki systemowe, stały

DTC401001 - sterownik, ogólnie usterka elektryczna, stały.

 

Auto jeżdzi i hamuje normalnie.

Może ktoś z szanownych forumowiczów miał coś takiego i wie od czego zacząć diagnostykę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym obstawiał awarię pompy ABS. Co rozumiesz przez hamuje normalnie? Zahamuj na śliskiej / piaszczystej nawierzchni - czy jest charakterystyczne pulsowanie pedału czy koła się blokują? Możesz też sprawdzić bezpiecznik od ABS - ale to chyba nie to.

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz nie mam jak sprawdzić. To auto ma 135000 przebiegu i żeby pompa abs padła?. Powoli tracę szacunek do Renault.

Poprzednie auto mojej żony to renault Megane II 1.4 i zrobiła nim 270000 kilometrów i żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książką serwisową w naszym pięknym kraju można się podetrzeć. Niestety taka prawda. 

Jeżeli auto jest krajowe, nawet, jeżeli potwierdzisz przebieg w ASO, tak naprawdę do końca nie wiesz jak auto było eksploatowane, co w nim robiono poza serwisem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W innym temacie pisałem o awarii pompy ABS w mojej MIII. Niestety przy przebiegu ~ 154000 km już zaczęła szwankować. W końcu stały błąd silnika pompy i brak możliwości zgaszenia kontrolki zmusiły mnie do działania. Wymiana silnika pompy na zregenerowany ( elektronika została ) i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lelupi napisał:

Książką serwisową w naszym pięknym kraju można się podetrzeć. Niestety taka prawda. 

Jeżeli auto jest krajowe, nawet, jeżeli potwierdzisz przebieg w ASO, tak naprawdę do końca nie wiesz jak auto było eksploatowane, co w nim robiono poza serwisem.

 

To prawda.

Auto mam od pierwszego właściciela, kupiony w salonie i w tym salonie też serwisowany. Wszystkie wpisy serwisowe są z tego serwisu. Sprawdziłem filtry, klocki i wszystko oryginał renault. Także mam chyba pecha. 

11 godzin temu, bacablue napisał:

Witam. W innym temacie pisałem o awarii pompy ABS w mojej MIII. Niestety przy przebiegu ~ 154000 km już zaczęła szwankować. W końcu stały błąd silnika pompy i brak możliwości zgaszenia kontrolki zmusiły mnie do działania. Wymiana silnika pompy na zregenerowany ( elektronika została ) i problem zniknął.

 

Masz może namiar na jakąś sprawdzoną firmę która zajmuje się regeneracją pomp ABS.?

Jestem z Gliwic ale jak będzie trzeba to mogę wysłać tą pompę gdziekolwiek żeby tylko była zregenerowana fachowo.

Troche poczytałem w necie o firmach co regenerują pompy ABS i ciężko wyczuć.

Jeżeli można zapytać jaki koszt takiej regeneracji?

Tylko najpierw podjadę do  jakiegoś mechanika żeby to sprawził dokładnie bo tak naprawdę to nikt na forum nie powiedział co te błędy tak nprawdę oznaczają.

Ty napisałeś że u Ciebie powoli zaczęła padać a mnie żona odpaliła samochód i wyskoczył błąd i jest cały czas. Nie było żadnych symptomów ze coś jest nie tak z ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja robiłem ABS w ZM Serwis https://zmserwis.eu/ i polecam. Jak masz zamiar pojeździć trochę autem to nie baw się w używki, tylko naprawiaj. Zadzwoń do nich - warto. Co do błędów to drugi oznacza chyba: silnik pompy - przerwa/rozwarcie - ale ze wskazaniem na chyba. Może gdzieś woda podciekała na sterownik ABS i zrobiło się zwarcie? Odepnij główną kostkę od pompy i obejrzyj styki, ewentualnie czymś popsikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!