Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Auto stało na ręcznym na dość dużej pochyłości (przód dużo niżej). Po uruchomieniu silnika i wciśnięciu hamulca pokazało tytułowy komunikat. Po wjechaniu na płaski teren komunikat zniknął i wszystko wydaje się być OK. Hamulec działa normalnie.

 

Czy ktoś się z takim czymś spotkał? Nie bardzo wiem, jak mocno się tym przejmować :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić poziom płynu w zbiorniczku, jak jest prawidłowy to się nie przejmować.  Na dużej pochyłości płyn spłynął do jednej ścianki zbiorniczka a po wciśnięciu hamulca dodatkowo się obniżył i stąd komunikat. Zadziałał czujnik poziomu płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa Dziękuję. Myślałem właśnie o poziomie płynu. Sprawdzić na pewno nie zaszkodzi. Ale zakładam, że jest OK, bo bym widział jakieś błędy na stałe.

 

Swoją drogą, to te komunikaty mogły by być odrobinę bardziej precyzyjne ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed chwilą podobną sytuację. Było z górki ale bardzo delikatnie. Błąd po zgaszeniu auta. Po otwarciu drzwi auto piszczało "zabezpiecz pojazd". Po odpaleniu błędu nie ma. Hamulec zaciąga się i puszcza (ręcznie i automatycznie). Przy następnym zgaszeniu auta błędu brak. Płyn hamulcowy jest, zmieniany rok temu, oryginalny. Ciekawe...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie oglądałem zbiorniczek u siebie. Poziom płynu odrobinę poniżej połowy pomiędzy min a max, więc jest OK. Zamontowany jest wzdłużnie, czyli teoria o spływaniu płynu przy nachyleniu przód-tył jest prawdopodobna.

Zastanawiam się, czy te błędy się zapisują i przy podpięciu CLIPa będzie widać, że coś było nie tak. A jeżeli będzie, to czy autko powie, co tak naprawdę mu nie pasowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda zużycie klocków hamulcowych? Ja maiłem ten sam komunikat przy parkowaniu na pochyłym, poziom płynu było faktycznie trochę niski a przyczyną były zużyte klocki. Po wymianie nigdy już nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płyn na maxa. Klocki zmieniłem w zeszłym roku na obu osiach. Byłem dziś też na diagnostyce w innej sprawie i auto przeszło pełną diagnostykę żebym dostał wydruk z badania amorków. Hamulce ostre jak brzytwa.

Jednak komunikat był trochę inny.

20180519_201659.thumb.jpg.a2b73bbf5dac1cace773032c03e6b98b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dylan napisał:

A jak wygląda zużycie klocków hamulcowych?

Nie są nowe, ale do wymiany sporo jeszcze brakuje. Oceniałbym na jakieś 40-50% zużycia. Pochyłość mam przed garażem. Jak znajdę dłuższą chwilę, to spróbuję ponownie wywołać ten komunikat. Jeżeli się uda, to pokombinuję z poziomem płynu.

 

Tylko niedawno ten samochód kupiłem i nie mam pojęcia, co tam jest zalane. Zakładam, że jest jeszcze oryginalny, ale pewności nie mam. Czy dolanie jakiegokolwiek DOT4+ będzie OK czy niesie za sobą jakieś ryzyko?

Edytowane przez shadow80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy rozróżnić dwie rzeczy. Jedna to komunikat "Skontroluj układ hamulcowy" związany zazwyczaj z niskim poziomem płynu przeważnie wynikającym z zużycia klocków i druga rzecz to komunikat dotyczący elektrycznego hamulca parkingowego. W drugim przypadku poziom płynu nie ma znaczenia, przyczyna jest w obwodzie elektrycznym lub mechanicznym hamulca parkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzupełniając informacje: wymieniłem płyn i jednak klocki (po zdjęciu koła okazało się, że są w słabszym stanie, niż oceniałem) i problem ponownie się nie pojawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!