Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sam dodaje gazu i szarpie


lordboss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W zimie miałem problem z tym że samochód kręci i kręci zanim odpali, a z racji że zrobiło się cieplej pojawił się nowy objaw :-)

Po postoju pod pracą jak zaczynam jazdę i zmieniam bieg na np 2 lub 3 silnik sam dodaje sobie gazu np do 2-2.5 k rpm, po czym jak wrzucę bieg zaczyna szarpać jak stare auto na LPG.

Przepustnice czyściłem już 3x  

Po nocnym postoju ww objaw nie występuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrobiło się cieplej to już nie ma problemu z rozruchem 

Jest wpisane +LR ( Landi Renzo)

Uprzedzając pytanie zakręcenie butli nic nie zmienia 

Zastanawiam się czy nie kupić przepustnicy na podmiankę 

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lordboss napisał:

Po nocnym postoju ww objaw nie występuje

" Instalacja montowana w ASO do nowego auta " - napisałeś . Wg.mojej wiedzy w ASO nie za bardzo znają się na instalacji LPG .

Zakręć gaz na butli, obserwuj.

Podjedź do kumatego gazownika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obserwując lpg-forum.pl od dobrych kilku lat, wiem że jakoś Landi (w sumie to Medów) padła na pysk. Oby to była jakaś pierdoła.

Co rozumiesz, że zakręcenie butli nic nie daje? Jeździłeś kilka dni na benie i jest to samo? Może układ WN do przejrzenia?

Jak byś był z 3city to byśmy się mogli ustawić na podmiankę przepustnicy, ale do Krakowa jednak daleko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku też śledzę to forum i masz rację, aczkolwiek mam niebieskie medy które podobno są trochę lepsze. 

Świece wymienione w styczniu ale one raczej nie powodowały by że samochód sam dodaje gazu :-D

Popytam gazownika dziś czy spotkał się z takim problemem, ale wątpię bo ja niestety nie widzę tu powiązania z instalacją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze gazowe mogą być za luźno zamontowane i już jest nieszczelność.

Nieszczelność może być w układzie dolotowym, wylotowym. 

Przy czyszczeniu przepustnicy ;

 - oringi wymieniałeś na nowe?

 - pomierzyłeś napięcia i zmiany rezystancji potencjometru przepustnicy??

-  warto pomierzyć ciśnienie w układzie dolotowym ; Jakie ciśnienie kolektora ssącego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedź,

IMG_20180407_110329.thumb.jpg.f5df896df05f2f545697f542fdd8e6ac.jpg

Wtryski są w listwie wszystkie połączenia są szczelne sprawdzane było nie dawno temu przy okazji przeglądu,

Dziś będę u gazownika i zerkniemy na wtryski.

O jakim oringu piszesz ? żadnego tam nie ma, nawet między przepustnicą a blokiem silnika.

Jeszcze nie mierzyłem rezystancji przepustnicy może w ten weekend to zrobię.

Niestety manometru nie mam żeby sprawdzić ciśnienia, ostatnio pytałem Mechanika o to i wspomniał że miał kiedyś taki problem w Scenicu i okazało się że na listwie wtryskowej nie miał wystarczającego ciśnienia i stąd pojawiał się dług rozruch.

 

EDIT 

googlam sobie uszczelkę przepustnicy i okazuje się że chyba powinna być

nr części 8200236731 8200171452

Chyba w ASO dziady nie założyli jej po czyszczeniu przepustnicy 

może łapie lewe powietrze za przepustnicą i stąd te anomalia,

po porannym rozgrzaniu metal się rozszerza i popołudniu szczelina jest większa 

fa36235242ce961cb62dc03f8356

 

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikałem tam i nie było widać żeby płyn był wciągany w kolektor więc myślę że jest szczelnie 

na tą aukcję właśnie trafiłem 

uszczelka zamówiona, będzie na 14 :-)

od razu dziś założę ją 

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na ustawianiu instalacji, o zgrodzo w ASO nie robią żadnych ustawień tylko wgrywają gotowy wsad od Landi Renzo i tyle, po podpięciu diagnoskopu pod OBD2 mieszanka mocno uboga, ale do rzeczy, okazało się że Map Sensor jest martwy, wskazuje cały czas wartość 10. Zamówiłem dziś nowy czujnik jak przyjdzie będę robił wymianę i znów trzeba podjechać na poprawkę gazu. Tylko pytanie czy map sensor może powodować długi rozruch zimą i do dodawanie gazu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2018 o 11:53, lordboss napisał:

Tylko pytanie czy map sensor może powodować długi rozruch zimą i

tak bo od niego między innymi zależy ustawienie mieszanki - nie wiem jak w reno ale niektóre map sensory są zintegrowane z czujnikiem temp. powietrza - i zasadniczo jak jest zwalony to fałszuje info o ilości (ciśnieniu) powietrza które idzie do garów co powoduje problemy z odpaleniem na zimnym lub ciepłym.

 

Co do drugiego pytania:

 

Do głównych objawów awarii czujnika MAP należą przerwy w pracy silnika podczas przyśpieszenia, silny spadek mocy, wahania obrotów biegu jałowego oraz zapalenie lampki kontrolnej silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komputer oblicza niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, mierząc ;

- ilość zasysanego powietrza za pomocą przepływomierza, map – sensora,
- temperatury z czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika,

- prędkości obrotowej silnika z czujnika położenia wału ( duży wpływ ma ustawienie wstępne pompy wtryskowej ),

- sondy lambda.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi Panowie, mój chyba nie jest całkiem uwalony bo nie świeci się łódź podwodna ale fakt te szarpnięcia i samoczynne dodawanie obrotów. Dziś powinien przyjść oryginalny czujnik to podmienię i zobaczymy co się będzie działo.

Uszczelkę przepustnicy wymieniłem na nową oryginalną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!