Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gwarancja a wymiana oleju gdzieś indziej?


Baszar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie pytanie jak się ma wymiana oleju gdzieś indziej a gwarancja auta w Renault?

To znaczy załóżmy , że między czasie wymieniłem olej np. po 10 tys od ostatniej wymiany oleju w Renault i do inspekcji ( mam jeszcze rok tam będzie znów wymiana.

Czy w takim wypadku traci się gwarancje?

Czy wymiana oleju gdzie kolwiek indziej niż w Renault ma coś do gwarancji?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna wiadomo, że nie trzeba serwisować auta w ASO żeby utrzymywać gwarancję aczkolwiek tak jest najbezpieczniej. Pytanie kto się pozna jak np. wymienisz olej gdzieś indziej razem z filtrami. Najlepiej wtedy zastosować oryginalne filtry i raczej nikt się nie kapnie. Oczywiście pod warunkiem, że nie wbijesz tego w książkę serwisową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej na stacji wymiany olejow nie w Renault i filtr jest inny.

Dzwonilem przed chwilą do Renault i mi powiedział facet , że nie musi być tylko u Nich ,że może być też normalny warsztat. Na  ile wierzyć nie wiem.

Dopowiedzial , że tak jak jest w umówię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak jest w umowie. Było kiedyś głośno o innej marce gdzie Pani dała w ASO do wymiany olej chyba Castrola, niby spełniający normy producenta. Nieszczęśliwie silnik się z skichał i nie chcieli uznać gwarancji. Sprawę pamiętam z TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno ale, wszystko jest dobrze do czasu jak coś się stanie, jakaś  naprawa gwarancyjna. 

Wtedy w ruch pójdą wszystkie fakty, które mogły mieć wpływ na powstanie awarii.

Jeżeli jest to dodatkowa wymiana oleju pomiędzy przeglądami w ASO, to nie ma kłopotu. Oryginalny filtr kosztuje parę złotych, więc o wymianie nikt nie musi wiedzieć.

Mimo wszystko, w okresie gwarancyjnym zalecam serwisowanie auta w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, Olej mam wlany Fuchs Titan supersyn 5w 40   0700/0710 norma się zgadza. Wczesniej był 5w 40 prawdopodobnie Elf.

Winnych landach leją też Fuchsa do Reno.

Filtr to W79 Manna.

A jakich oryginalnych filtrów używają w Reno to nie wiem.

Kartkę z wymiany oleju mogę zerwać ,ale sam filtr da się podmienić?

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podmienisz raczej filtra oleju jeśli silnik jest napełniony olejem. Oryginalne filtry są oryginalne czyli sygnowane przez Renault. Dla Twojego silnika to będą takie:

kpl-3-filtrow-megane-iii-1-4-tce-czesci-oryginaln.thumb.jpg.1739541fc2d770e0d606cd149f7c7be9.jpg

Masz jeszcze gwarancję mając 95 000 km na liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam gwarancje od jakiejś firmy GGG niemiecka 45 lat na rynku.

Kupiłem od handlarza i dał gwarancje na dwa lata przez tą firmę.

Gwarancja jest ważna jeśli samochód ma ważną inspekcje z Renault lub Meisterbetriebs werkstat ( ASO)

Ostatnia inspekcja w Reno była rok temu , czyli kończy się za rok.( No a oleju było polowe na bagnecie i nie zamierzałem wymieniać po 30 tys.)

Wiec , abym miał dalej ważną gwarancje(jeszcze na rok) od Gwaranta GGG muszę zrobić w autoryzowanym serwisie inspekcje.

No ale czy przejdzie jak zauważą filtr manna np. w Renault to nie wiem.

Rownież w razie czego jakby się teraz coś stało to nie wiem czy nie było by problemu z gwarancją , bo mam nie orginalny filtr itd.

Podjadę jutro do tego handlarza i się zapytam , bo kurw..... y dostanę od tego wszystkiego.

Myślałem , że z wymianą oleju nie ma znaczenia gdzie wymienię ( normalny warsztat ) wystarczy np.

Wiem ,że u góry napisałem o gwarancji w Renault , bo chciałem tak z grubsza wiedzieć , za dużo tego tłumaczenia jak widać.

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem teraz , że z godnie z rozporządzeniem  Uni Europejskiej od 2010 roku nie trzeba serwisować auta tylko w ASO żeby mieć gwarancje a części ( nie muszą być orginalne ale zatwierdzone) przez  producenta.

Tak samo usługi musza być prawidłowo wykonane.https://www.motofakty.pl/artykul/serwisowanie-samochodu-poza-aso-podczas-gwarancji.html

A filtr manna chyba jest zatwierdzony ( w opisie jest wymieniony mój model auta i kod silnika itp.) przez producenta , bo olej aprobatę ma napewno.

No mam tą gwarancje , ale ciezko wszystko zrozumieć po niemiecku 

D50E4A58-4DEA-4A92-B69B-8278A7070DA1.thumb.jpeg.f89a1d1a397c1c8e87cd1a1e76668e74.jpegBauteile , die vom Hersteller nicht zugelassen sind.

Czesci ( akcesoria)nie zatwierdzone przez producenta i wymienione :

Aha tam wyżej Gwarancja nie obejmuje / Nie podlega zwrotowi

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oryginalnymi np. olejami to dziwna sprawa jest.

Jak jadę do ASO , to mogą mi zalać ELFa , albo Motrio  "za pół ceny"

Ale jak raz przyjechałem na przegląd auta ze swoim olejem ELF i filtrem oleju Filtron, to było tyle cmokania i wydziwiania.

Ale w końcu przegląd auta zrobili i podbili ,  choć nie wiem czy naprawdę mój olej zalali.

A na tym parę złotych zaoszczędziłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Baszar napisał:

No mam tą gwarancje , ale ciezko wszystko zrozumieć po niemiecku 

Zeskanuj sobie do PDFa i Google translator niech się stanie Twoim przyjacielem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , byłem u tego handlarza i powiedział , że olej też powinienem wymieniać w meisterbetriebs ( ASO )

Powiedzial też ,że filtr mana jak najbardziej może być tylko żeby był przepisany do tego auta.

Dzwoniłem do tej stacji co zmieniałem olej 

i gość powiedział że Oni są meisterbetriebs ( ale nie zrzeszeni) tez wykonują wpisy do książek serwisowych.

Filtr jak najbardziej odpowiada do auta ale nie jest to orginalny cześć reno i u nich nie stoi jako cześć (zarejestrowana) tak to zrozumiałem.

Ale jest naprzykład inna stacja olejów ,tez tam kiedyś wymieniałem i wymieniają olej z zachowaniem gwarancji pojazdu ( wpisy do książki serwisowej)

Też nie maja nagłówka Meisterbetriebs 

Czyli wszystko dobrze myśle a i tak za rok musze zrobić inspekcje i wymianę oleju,wiec może zrobię już wcześniej jak będę w Polsce ( taniej ) i będzie już do końca gwarancj.

Temat zamykam i pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!