Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o zakup Megane przy salonie


rb3llic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim

Oglądam sobie meganki do kupienia i znalazłem takie oto ogłoszenia:

http://uzywane.renault.pl/wyszukiwarkaszczegoly/renault/megane/2014/11883

http://uzywane.renault.pl/wyszukiwarkaszczegoly/renault/megane/2013/13947

 

Co myślicie o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj o wszystko. Proś o szczegółowy raport z kontroli samochodu przed przyjęciem do komisu, wgląd do dokumentacji serwisowej ASO itp.

Ja na Pietrzaka jestem wyczulony. Sprzedawali auto wg nich bezwypadkowe ale jak pociągnąłem ich za język to przyznali, że coś było malowane, czy wymienione.

Niech fakt, że sprzedaje ASO nie uśpi Twojej czujności bo tak naprawdę jeśli dostajesz VAT marża to ASO jest tylko pośrednikiem sprzedaży, a ich odpowiedzialność jest mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją "trójkę" kupiłem u Pietrzaka w lipcu 2017, ogólnie to byłem zadowolony z obsługi i tego w jaki sposób samochód mogłem sprawdzić, z tym że ja kupowałem roczny - jednak trochę mniejsze ryzyko (jeszcze na gwarancji producenta). Niewiele się ten Life różni od mojego Limited'a, chyba na pierwszy rzut oka - z tyłu ma szyby na korbki (ja mam elektryczne) i ma czarne felgi (ja mam alu); nie wiem jak czujnikami parkowania - w opisie są. Widzę rozprute szycie boczne w fotelu kierowcy. Najpierw myślałem, że to czarny, a to zdaje się brąz :-) ładny kolor (ja mam czarny). PS: poza kierownikiem serwisu - rok temu były tam zupełnie inne nazwiska :-)

 

Drugi samochodzik jest 1) fajniej wyposażony (nawigacja, alufelgi chyba 18"), 2) ale jest o pół roku starszy i generalnie jednak mniej ładny (choć to kwestia gustu :-) ). Tym niemniej najważniejszą rzeczą jest silnik. Są tu na Forum tacy, którzy w życiu nie podejdą do 1.5 dCi, za to ukochali sobie diesla o pojemności 1.6. Na pewno jest mocniejszy, ma łańcuch rozrządu (zdaje się) i piszą, że ma wyższą kulturę pracy.

 

Dwa jednak trochę inne samochody podesłałeś, pytanie na czym Ci zależy. Tym niemniej oba są interesujące.

Edytowane przez konwil
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2018 o 13:16, konwil napisał:

Dwa jednak trochę inne samochody podesłałeś, pytanie na czym Ci zależy. Tym niemniej oba są interesujące.

 

Zależy mi na tym, żeby nie było bite ani kręcone. Nie musi mieć zajebistej nawigacji czy grzanych stołków itp. 10 lat jeździłem autem bez klimy więc wiem co to paździerz :-D

Fajnie gdyby miało wszystkie szyby elektryczne, klime automatyczna, kombi, silnik w miarę mocny i w sumie to jest najważniejsze dla mnie.

Szukam renault bo mam sentyment do francuzów, zacząłem poszukiwania od laguny ale potem pomyślałem że może młodsze w tej cenie będzie ciut mniejsze megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rb3llic napisał:

Szukam renault bo mam sentyment do francuzów, zacząłem poszukiwania od laguny ale potem pomyślałem że może młodsze w tej cenie będzie ciut mniejsze megane.

Dobry trop, zwłaszcza że Laguna III kombi ma 1) mniejszy bagażnik, 2) ponoć podobnie, jeśli nie mniej miejsca z tyłu. Też rok temu miałem już prawie kupioną Lagunę III 2.0 dCi kombi, ale właśnie chciałem coś młodszego, świeższego. Jak zależy Ci na mocy, to kierowałbym się w stronę 1.6 dCi, bo 110-konny 1.5 demonem mocy nie jest, aczkolwiek jest żwawszy niż wcześniejsza wersja 106-konna (mam go w Megane II) i dla mnie jest wystarczający. Ale marzyłem o 2.0 dCi :-)

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2018 o 10:40, konwil napisał:

Jak zależy Ci na mocy, to kierowałbym się w stronę 1.6 dCi

 

Właśnie takiego zaczynam szukać powoli, bo benzyny to czytałem że średnie w megane sa. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!