Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

remont silnika


sebastienk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam megankę 1.9dci 120KM z 2004 roku. Od jakiegoś czasu bierze 1 litr oleju na przejechanych 1500 km. Nie ma wycieków, turbo i odma były sprawdzane, kolor spalin normalny, więc pewnie pierścienie są uszkodzone. Podczas nawet dynamicznej jazdy nie ma żadnych negatywnych objawów. Przejechałem tak może 5000 km dolewając olej, może coś poważniej uszkodzić się przy takim jeżdżeniu ? Wiem, że lepiej byłoby szybko dać ją do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciebie ;

- brak wycieków,

- turbo i odma sprawdzane,

- kolor spalin normalny.

Na jakim oleju jeździsz?

Czy ostatnio nie przegrzałeś silnika ? 

Czy nie ubyło płynu chłodzącego ?

Czy jest moc ? przyspieszenie?

Prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe są do wymiany ;

  - dymek biało-niebieski podczas ruszania z miejsca i podczas zmiany biegów na rozgrzanym silniku. 

Od ilu lat masz auto?

Silnik do weryfikacji.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w40, silnik nie był przegrzany, płynu chłodzącego nie ubywa, wymieniany co 3 lata, moc i przyspieszenie jest, auto od 7 lat w rodzinie. 

Ostatnio lepiej się przyjrzałem, rozgrzany silnik, przy zwiększaniu obrotów do 3,5 tys puszcza siwy dym, przy dalszym utrzymywaniu obrotów tego siwego dymu już nie ma. Następnie jak silnik był na wolnych obrotach odkręciłem wlew oleju i leciał czarny śmierdzący dym :(

Za 2 tygodnie odstawię go do mechanika, przede wszystkim ma sprawdzić kompresję silnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj olej Valvoline Synpower 5W40  lub lepszy. Wymieniaj co 10.000 km do 12.000 km lub raz do roku.

Filtr oleju i paliwa markowy; mann, knecht, purflux.

Sprawdź panewki, szczególnie korbowodowe oraz dla Twojego dobra wymień pompę olejową na nową lub nowego typu.

Poczytaj; Na Co Zwrócić Uwagę Przy Kupnie MEGANE II /1,9/ Dci /120 KM do roku 07.2005 .  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie auto jest 7 rok. W sumie masz 15 letnie auto. 

Kompresję należy pomierzyć, ale i tak wg.mnie skończy się zdjęciem głowicy oraz miski olejowej

i będzie możliwość weryfikacji stanu ; tłoków, pierścieni, zaworów, panewek.

Skoro jest moc i przyspieszenie, oraz małe zużycie paliwa?? to może wystarczy zmiana;

pierścieni tłokowych, uszczelniaczy zaworowych, panewek, docieraniem zaworów, planowaniem głowicy.  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!