Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze światłami cofania


key

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam mały ( choć dla mnie już duży ) problem w mojej Megane II 1.6 16v. A mianowicie:
Od jakiegoś czasu doświadczyłem braku świateł cofania, poszperałem w internecie i po sprawdzeniu najprostszych rzeczy typu żarówki , wtyczki itd doszedłem do wniosku , że to czujnik w skrzyni biegów. No i faktycznie tak było, mechanik zadowolony po wymianie , mówi działa ! Przyjeżdżam na miejsce i co? ... Działa , tylko , że nawet bez włączonego biegu wstecznego . Jest szansa , że były jakieś inne rodzaje tego czujnika? Nie wiem, może z dłuższym "bolcem" ? Ja tego nie montowałem, jutro jeszcze raz jade do mechanika, aby zdemontował i przyrównał ze starym.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, staram się doprowadzić mojego trupa do jako takiego stanu działania. Pozostał mi jeszcze czujnik temp zewnętrznej i zwijacz, ale to temat na oddzielną historię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, również szwankuje mi nieco ten czujnik - światła po wrzuceniu wstecznego zapalają się raz natychmiast, raz wcale a raz ze sporym kilkunastu sekunowym opóźnieniem.... nie wiem gdzie może tkwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odpiąć wtyczkę czujnika i zewrzeć na niej piny od wstecznego. Jeśli światła zapalają się i gaszą bez problemu to czujnik. Czujników były chyba dwa rodzaje, czyli jeden z 3 pinami lub dwa czujniki z dwoma pinami każdy. Zamiana jest więc raczej niemożliwa, bo wtyczki nie pasują. One chyba coś są słabe. Ja wymieniałem czujnik trochę ponad rok temu (też wsteczny nie działał) to jakiś czas temu zauważyłem, że o ile wsteczny działa, tak nie widzi luzu. Przy próbie odpalenia luz + hamulec wyświetla komunikat "select neutral". Już się uwalił, choć brak widoczności luzu mi nie przeszkadza i będę jeździł póki wsteczny nie padnie ;)

Jak Tobie @Adamerio przy połączeniu na krótko dalej będą się takie kwiatki pokazywały, to trzeba sprawdzić wtyczkę pod siedzeniem kierowcy.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w drugą stronę. Odpiąć wtyczkę (sprawdzić czy światła zgasły :P ), potem miernikiem zbadać przejście na czujniku dla pinów odpowiedzialnych dla wstecznego. Jeśli przejście jest nie tylko na wrzuconym wstecznym, no to odpowiedź jest jasna, gdzie problem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 11:19, droopy napisał:

Jak Tobie @Adamerio przy połączeniu na krótko dalej będą się takie kwiatki pokazywały, to trzeba sprawdzić wtyczkę pod siedzeniem kierowcy.


O której wtyczce mowa bo nie kojarzę O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę, jednak czujnik drugi również nie do końca sprawny. Wystający element blokował się po wciśnięciu. Na "sucho" nie było to tak widoczne, jednak po wyciągnięciu ze skrzyni od razu dało się zauważyć , że coś jest nie tak. A dodatkowo co zauważyłem , to stary czujnik przy sprawdzaniu miernikiem wykazuje zwarcie po wciśnięciu wystającego elementu , ale nie w pełnym zakresie. Musieli coś spaprać na produkcji, najwidoczniej coś się wyciera i brak styku ( zwarcia ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie coś spaprali. Pamiętaj, że ten czujnik może mieć 3 pozycje. Albo pokazuje wrzucony dowolny bieg do przodu (kompletny brak zwarcia), albo wrzucony luz (zwarcie jednego z bocznych pinów ze środkowym), wrzucony wsteczny (zwarcie drugiego bocznego pinu ze środkowym). Także zwarcie będzie w różnych miejscach w różnych położeniu tego "guziczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!