Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawiona cewka zapłonowa i znowu miga kontrolka silnika


jusba123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam problem z moim Renault Megane II z 2004 r.  Samochód ma silnik 2,0 z LPG, wersja sedan.

Kupiłam go w maju, a teraz zauwazylam, ze włącza się kontrolka silnika na niskich obrotach (zazwyczaj na postoju, na swiatlach, w korku), a potem gasnie jak tylko ruszam autem.

Niepokoilo mnie to bardzo, wiec pojechałam na komputer. Powiedzieli mi, ze to cewka zaplonowa, bo glosno chodzi silnik.

Od jakiegoś czasu obserwuje auto jak się zachowuje w czasie jazdy i na postojach - niby nic się nie swieci.

Dzisiaj jednak sprawdziłam podczas dodawania gazu reakcje auta. No i się wlaczyla na nowo ta kontrolka silnika.

Nie wiem, naprawdę co to jest.

Pomozcie!

Doradźcie , bo nie wiem co robic.

Czy to auto jest sprawne, czy do kitu.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL

Tematy zakładamy w odpowiednich działach, zgodnych z treścią postu- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłam. I w dalszym ciągu na postoju kontrolka silnika miga, a potem znika przy ruszaniu.

Na komputerze byłam i oni sami nie wiedzą. Więc nie wiem , co robić.

Czy to jest sonda lambda i czy szykuje się wymiana silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności powinieneś dokładnie sprawdzić silnik. Sprawdzić również sprężanie. Podjechać do kogoś, kto zajmuje się renówkami. Nawet przerwy na świecach mają tu znaczenie. Pomimo lpg szczelina na świecy nie powinna być większa od 0,75. Zakładam, że cewki masz porządne, ale tu również może być przyczyna.

Jeśli zapadnie decyzja, że sonda przekłamuje wymieniać tylko na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wymieniłbym świece, oraz zmniejszył odstęp elektrod do ok.0,7 mm.

Świece i cewki muszą być suche i czyste. 

Następnie, przeczyścić czujnik map sensor oraz zapewnić jego szczelność.

Sprawdzić i ewentualnie wymienić filtr powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wygląda na szczelny, ale Lambda jest niedogrzania. Autor wspomniał o hałasie - duże prawdopodobieństwo uszkodzenia łącznika elastycznego przed katalizatorem i ginącą temperatura spalin. Z tym silnikiem w tyluletnim samochodzie jest to mozliwe. Wymienialnym " na dzień dobry" filtr powietrza, jeśli jeszcze go nie wymieniales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ponownie na komputerze, u innego fachowca. Powiedzial, ze cewki dobre, ale były luzy przy nich i dlatego się pojawia blad/kontrolka silnika.

Przestala się wlaczac kontrolka i mowil, ze nie wykasowal bledu z komputera.

Czyli co? wszystko okej z autem, tylko nie wykasowali bledu i przez to się wyswietla kontrolka?

jak długo można jezdzic z takim nie usuniętym błędem???

Mechanik mówił, Że na kompie nie wyświetla się błąd silnika, tylko właśnie te cewki były luźne. i to było rzekomo przyczyną powstawania błędu. I z początkiem lipca mam przyjechać na warsztat, bo naprawi zapłon, bo są skoki i dlatego tak nierówno chodzi. czy to może być przyczyna migającej kontrolki silnika??

Co dalej mam z tym robić??

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd się kasuje zapłonem, ale ten od sondy nie. Jeśli po odgłosie silnika i w czasie jazdy będzie dobrze, to układ się oczyści i lampka sama zgaśnie. Pozostanie tylko w pamięci, ale niczemu nie będzie przeszkadzał.

Błąd zgaśnie po ok 30 km jednorazowym przejeździe stosując obroty ponad 3 000. Wyczyści się również katalizator.

Niedokręcone śruby masowe świec były przyczyną, ale rodzi się pytanie czy tylko to? 

Jeśli po takim przejeździe nic się nie zmieni to szukać należy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki system nie rejestruje błędu i kontrolka nie pali się ciągle tylko miga od czasu do czasu, znaczy to, że;

usterka, niedomaganie jest w granicach tolerancji błędu. Jeśli po pewnym czasie zgaśnie może to oznaczać informację ;

 1087474794_Kontrolkasilnika.thumb.jpg.b0ccfa93e16a8146c64fc893e4ab5294.jpg  

  -  pojedyncze wypadnięcie zapłonu, (  czystość i jakość paliwa, szczelność i stan map sensora ) ,

  -  zbyt niskie napięcie w instalacji podczas rozruchu , ( zbyt duża szczelina na świecach ),

  -  brak dobrego kontaktu elektrycznego, ( świece, cewki, map sensor, sondy ),

  -  przebicia na świecach, cewkach,

 -  zaśniedziałe gniazdo przekaźnika od pompy paliwa nie zawsze uruchamia pompę i ten sam przekaźnik nie podaje napięcie na cewki,

Gorzej jak po ponownym uruchomieniu kontrolka nadal będzie się palić ciągle. To może oznaczać usterkę, np.;

  -  cewek, ( sprawdzone cewki to marki beru ),  świec,

  -  sondy lambda,

  -  katalizatora ( przy dużym udziale jazd po mieście ).

Takiej sytuacji nie możemy lekceważyć i w miarę możliwości powinniśmy udać się do warsztatu na diagnostykę błędu.

2 godziny temu, jusba123 napisał:

Co dalej mam z tym robić??

 Zobacz moje zalecenia ze środy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział , że ten błąd wyświetla się na kompie jako zły kąt nachylenia zapłonu. I jak to się naprawi, to będzie samochód jak Lala. 

Mam mu wierzyć?  

Taka kontrolka się wyświetla podczas postoju na światłach albo w korku i gaśnie podczas jazdy:

 

pobrane.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!