Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie podczas jazdy. Nie odpala od czasu do czasu. Wadliwy sterownik silnika?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od ponad miesiąca męczę się z Megane II 1.6 + LPG z 2006 (112 KM)

 

1) Zaczęło się od zgaśnięcia po przejechaniu ok 500m (jazda na benzynie). Obroty silnika powoli spadały do zera, brak reakcji na pedał gazu. Potem po ok. 5 min.i 5-6 próbach odpalania silnik zaskoczył. Za każdym razem rozrusznik kręci tylko nie może 'wejść na odbroty'

2) W ten sam dzień po przejechaniu ok 1km (jazda na gazie) ten sam problem. Szczęśliwie silnik odpalił tak jak w pkt 1)

W obu przypadkach miałem wrażenie, że słyszałem lekki pisk z okolic przepustnicy.

 

Auto oddałem do jednego mechanika, w komputerze zero błędów, auto stało kilka dni, nie udało się mechanikowi wygenerować tego problemu.

Następnie kilka tygodni jeżdzenia, 2-3 razy powtórzyła się sytuacja z pkt 1)

 

3) Następnie po wizycie na myjni, po 100 m obroty wolno spadły do zera i samochód już nie odpalił. Kręciłem może 15 razy, czasami wchodził na 1-2 sek na obroty ale zaraz gasł. Zholowałem auto na parking.

Nie miałem możliwości podładować akumulatora, więc po 2-3 dniach, laweta i do innego mechanika. Tam mechanik odpalił od razu po podłączeniu do urządzenia rozruchowego.

Tam po kilku dniach diagnozy, mechanik stwierdził, że winny jest akumulator (miałem 5-cio letnią Vartę), ponieważ wiele razy mieli problem ze spadającymi do zera obrotami i uruchomieniem (patrz pkt 1)) a po wymianie akumulatora na nowy, problemy ustąpiły.

4) Wątpiący w diagnoze ale zadowolony, że auto jeździ, odebrałem auto i po zrobieniu ok 600 km, problem powrócił. Tym razem auto zgasło podczas jazdy na autostradzie, przy prędkości ok 140km/h, kiedy z powodu braku lpg silnik, przełączył się na benzynę. Obroty silnika zaczeły spadać (tak jak przy puszczeniu 'gazu'), plus brak reakcji auta na pedał przyspieszenia, oraz próby odpalenia z biegu.

Na poboczu po ok 10 min. i wielu próbach uruchomienia, wezwałem lawetę. Oczywiście po przyjechaniu do domu (ok 100 km) auto po zrzuceniu z lawety odpaliło i teraz normalnie jeździ na gazie i benzynie.

Moim największym podejrzanym wydaje się być sterownik silnika, jednak będę wdzięczy za inne sugestie i porady aby zdiagnozować problem.

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze sugestie.

Dlaczego podejrzewacie czujnik położenia wału?

Jakby był wadliwy to chyba powinien być błąd zapisany po podłączeniu pod komputer.

Jaki wpływ tutaj miałby akumulator i fakt, że ostatnia awaria była przy przełączaniu z lpg na benzynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnikiem chimerycznym oraz masz problemy z rozruchem.

Aż dziw bierze, że mechanicy nie sugerowali jego zmiany, gdyż jest on w I wszej kolejności podejrzanym elementem,

przy tego typu niedomaganiach. Poczytaj na forum.

Czujnik chimeryczny i efekt wiadomy.

Proponuje zmianę świec na nowe oraz zmniejszenie odstępu elektrod do ok.0,7 mm.

Świece i cewki muszą być czyste i suche.

Poczytaj temat z mojej stopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest źródłem odniesienia dla alternatora, czyli napięciem w instalacji i jego stabilnoscia. Stary utrzymywał wyższe napięcie, czyli sterownik bardziej się nagrzewał i cała instalacja pobierała większą moc. Przez czujnik położenia również płynął wyższy prąd.

Ten błąd jest do wyłączenia zapłonu.

Kasuje się, żeby po ustaniu uszkodzenia umożliwić zjazd awaryjny, a nie czekać za lawetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!