Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 ph 3 Grandtour - Ile warte jest to auto


deku

Rekomendowane odpowiedzi

Megane 3 ph3 Grandtour wersja Limited
rok produkcji - listopad 2014 (rejestarcja w styczniu 2015)
1,6 k4m 868, bezwypadkowe, 50tyś przebiegu
Generalnie mechanicznie auto dopieszczone - wszystko wymieniane tak jak nakazuje zdrowy rozsądek (olej co 10-12 tyś itp) a nie ASO.

Kończy mi się leasing w styczniu.... i mam rozterkę.
Zostawić to auto czy brać nowe.
Sęk w tym, że nie nie mam pojęcia ile jest warte obecne auto - na AC ze stycznia mam 39tyś ale to raczej kosmos i nikt tyle nie da.

Ile to auto będzie warte w styczniu - muszę policzyć sobie (PIT, VAT) ile miałbym wpłaty na nowe auto.

 

 

PS - nie ma w tym dziale odpowiedniego prefixu (ph3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, deku napisał:

Sęk w tym, że nie nie mam pojęcia ile jest warte obecne auto - na AC ze stycznia mam 39tyś ale to raczej kosmos i nikt tyle nie da.

Deku ja bym mniej więcej tyle wołał. No może ciut mniej np. 37,5 do lekkiej negocjacji. Masz auto krajowe, zadbane, dopieszczone, z pewną historią, niskim przebiegiem i bogatym wyposażeniem. Poza tym ten silnik jest mocno poszukiwany i w ostatnim możliwym wypuście. Myślę, że znalazłbyś kupca. Jak będziesz sprzedawał w styczniu 2019 to wartość oczywiście będzie mniejsza i do tego odpowiednio bym dopasował cenę.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancją na auto?

Chodzi mi o to, że wystawiam fakturę. Przecież nie będę udzielał gwarancji na 2 lata jak ktoś prywatny kupi.... no chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... teoretycznie jak wystawiasz VAT 23% to 2 lata odpowiedzialności trzeba przyjąć... Musiałbyś dopytać prawnika. Sam jestem ciekaw. Jeśli faktycznie miałbyś odpowiadać to chyba lepiej zostawić gdzieś w rozliczeniu. Może @Adweadia coś poradzi? Prowadzi ponoć kancelarię prawną.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wykupić auto z leasingu jako osoba prywatna? Wówczas sprzedasz mimo wszystko jako pierwszy właściciel (musi być oryginał FV wykupu auta z leasingu do rejestracji przez nabywcę). No chyba, że myślisz tutaj jakoś inaczej i zależy Ci na tym, żeby to firma/działalność gosp. wykupiła samochód.

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil - tak to się chyba skończy. Mam czas do stycznia. Pewnie jeszcze nie raz zmienię zdanie... z jednej strony chciało by się coś nowego, z drugiej zawsze mnie bolą raty powyżej 1tyś przy płaceniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!