Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydech 2.0Tce Rs


D.K777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów, pisze do was z prośbą o pomoc, może mnie nakierujecie albo wyrazicie swoje zdanie chociaż, co może mi pomóc, robię duży projekt oparty na megane IIIphI, auto jest w trakcie malowania ale niedługo dojdzie do tego że będę musiał składać, a sprawa tyczy się wydechu, tylny zderzak został założony z RSa z centralnym wydechem, więc pojawiło się pytanie co zrobić z wydechem, bo fabryczny czeka tylko na wypalenie dziury w zderzaku, mam możliwość zakupienia całego układu wydechowego z RSa co było by proste, dużo nie kosztuje, rura w większym rozmiarze itd, mógł bym przerobić oryginalny układ ale jednak chciał bym żeby to brzmiało ale w taki sposób żeby to było przyjemne dla uszu wiadomo że to nie V8 ale wiochy też bym nie chciał, najlepiej było by zbudować układ od podstaw cały, ale nie stać mnie na to niestety , więc szukam alternatywy może jakaś przepustnica do układu, podpowiedzcie coś:) z góry dzięki i pozdrawiam 

Edytowane przez D.K777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem nie opłaca się kupować wydechu od RS-a do GT.

x

Przerabiałem temat - > Dp -> środkowy - brak tylnego

DP -> rura - > rura

x

x

zrobiłbym tak ,że DP -> rura ->  przelotowy końcowy     v       DP -> rura -> przepustnica -> tylni od Rs-a

albo DP -> środkowy przelotowy -> brak tylniego.

x

Przepustnica na allieexpres z pilotem 400zł

x

Wg mnie  najlepszym sposobem jest zrobienie DP -> rura -> tylni przelotowy      v DP -> środkowy przelotowy -> tylni przelotowy - tylko tutaj może być dużo ciszej..

x

x

Osobiście do czwartku zamawiam tylni przelotowy w zajebistej firmie GTp - Grzesiek zrobi petardę, chcesz to mogę mu zlecić dwa takie tłumiki, wyjdzie taniej a będzie petarda!

x

 

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Downpipe, na allegro jest to samo co na alieexpres tylko + marża. tłumik końcowy ok 300-500 zł ale będzie petardą.

Dzisiaj się dowiem ile dokładnie Grzesiek sobie każe zapłacić. myślę ,że przy dwóch szt 100 taniej.. :D

 

Moim zdaniem, najlepiej by ci się jeździło DP -> rura -> tylni przelotowy.

                                                                           Kat -> rura -> tylni przelotowy.

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ogarnij temat tylnego przelotowego bo to mnie najbardziej interesuje, dowiedz się jaka kasa i w razie czego robimy, a mógł byś mi podesłać jakąś pracę tego gościa? bo nie chciał bym płacić za coś czego nie wiedziałem pracy czy coś, a widziałeś gdzieś te Down pipe w dobrej cenie ?

Jeszcze powiedz pod jaką średnicę rury on to robi ? Bo jak dostanę końcowy to i tak wychodzi na to że buduje od podstaw bo ta zwykł a rurka którą mam chyba za bardzo nie będzie robić efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe, kupiliśmy właśnie w GTp za 500 zł brutto (była akcja forumowa) normalnie kosztuję 900 i myślę ,że ta kwota 900 jest nie do przebicia przy 1 szt.

Wpisz sobie gtperformance.

ja będę miał pod zwykł wydech GT-ka. Na razie nie mam w priorytecie zrobienie kwasówki. (prędzej hybryda)

 

Stary, robisz - Kat -> rura -> przelotowy końcowy i będzie ci się podobać, potem kupisz DP i masz petarde

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się do tematu, bo jestem na mniej więcej podobnym etapie. 

mam założony tylni zderzak z RSa, IC i turbo z RSa, chcę ogarnąć jakoś wydech.

 

Myślałem o DP > kat sportowy > "jakiś" końcowy tłumik. I tutaj pytanie co byście mogli polecić, najlepiej coś co nie będzie dławiło auta, ale nie będzie też jakoś mega głośne. Rozważam założenie przepustnicy, ale chyba pierwsze założę sam tłumik. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!