Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Injection a controrel


kochmagan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kochmagan napisał:

Komputer u znajomego pokazuje przepustnice i pedał.

"Check injection" w wersji angielskiej  i " Injection a controler " w wersji francuskiej, to błąd wielu możliwych usterek. 

Informuje ogólnie, że jest coś nie tak w układzie zasilania silnika ;

Skoro komputer tak pokazuje to;

-   sprawdź kontakty na wtyczce przepustnicy i pedale gazu ( kontak 60 ),

 - zaklejona i brudna przepustnica lub trwale uszkodzona, potrafi się zakleić co 10000 km.

   Należy ją przeczyścić i wymienić oringi,

-  sprawdzić/wymienić filtr powietrza,

- czy nie zatankowałeś brudne, zanieczyszczone paliwo ?

- dla porządku należy sprawdzić wszystkie czujniki przy pedałach a szczególnie czujnik stopu,

Dla swojego dobra warto przeczytać moje zalecenia w temacie ; Przepustnica lub z mojej stopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wtrysku to stan awaryjny. Pozwala Ci jedynie na zjazd do warsztatu. Clip pokazał dwie rzeczy. Jest to przerwa w obwodzie porównawczym przepustnicy.

Jeśli by była w obwodzie porównawczym pedału gazu obroty szybko się samoistnie zmieniają w zakresie 500-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

"Check injection" w wersji angielskiej  i " Injection a controler " w wersji francuskiej, to błąd wielu możliwych usterek. 

Informuje ogólnie, że jest coś nie tak w układzie zasilania silnika ;

Skoro komputer tak pokazuje to;

-   sprawdź kontakty na wtyczce przepustnicy i pedale gazu ( kontak 60 ),

 - zaklejona i brudna przepustnica lub trwale uszkodzona, potrafi się zakleić co 10000 km.

   Należy ją przeczyścić i wymienić oringi,

-  sprawdzić/wymienić filtr powietrza,

- czy nie zatankowałeś brudne, zanieczyszczone paliwo ?

- dla porządku należy sprawdzić wszystkie czujniki przy pedałach a szczególnie czujnik stopu,

Dla swojego dobra warto przeczytać moje zalecenia w temacie ; Przepustnica lub z mojej stopki.

A gdy nie było pokazane na komputerze, to coś może cewka. Bo tak przy pojawieniu się błędu, to zaczyna tak jakby trzepało nim i tlumnikem tez mocno trzęsie. 

13 godzin temu, jabrze napisał:

Błąd wtrysku to stan awaryjny. Pozwala Ci jedynie na zjazd do warsztatu. Clip pokazał dwie rzeczy. Jest to przerwa w obwodzie porównawczym przepustnicy.

Jeśli by była w obwodzie porównawczym pedału gazu obroty szybko się samoistnie zmieniają w zakresie 500-2500.

Czyli co wymiana, czy czyszczenie spróbować zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę pracy silnika, więc muszę zadać kilka pytań

Po rozgrzaniu na wolnych obrotach silnik pracuje równomiernie ( obr. ok. 500) ?

Czy błąd wyskakuje zaraz po włączeniu silnika, czy po krótkim czasie pracy?

Z  opisu powyżej wnioskuję że nie łączą przewody, gniazdo lub uszkodzona elektrycznie jest sama przepustnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

Na początku pali i jest wszystko ok. Obroty 800 nic nie słychać.  Po wyjeździe z parkingu , zaczyna wyskakiwać błąd i auto słabnie momentalnie. Tylko nie zauważyłem, jak w tedy jest z obrotami jak łapie injection od razu. A po odpaleniu na luzie, przez długi czas go próbowałem i błędu nie ma nawet jak go wprowadzam na duże obroty. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL i 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!