Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam kłopot z autem scenic ph1. Na gazie cham awaryjnie odpali, na benzynie nie. Uwalił mi bezpiecznik 30A z puszki obok akumulatora. Po jego wymianie napięcie na pompę ~4,8V. Przekaźniki w tym pudełku mam trzy takie same. Po zamianie miejscami w innej kombinacji nie chcę palić na gazie (nie pali nawet kontrolki LPG) więc jest pewne że jest na pewno jest zwalony. Jutro zobaczę czy po zmostkowaniu odpala. Czy po zmianie kombinacji z takiej na której pali na LPG na inną w innej kombinacji zamieniając je miejscami nie powinien odpalić na benzynie a nie odpalać na gazie? Zakładając że jeden z trzech jest walniety. Teraz jest albo gaz albo nic.. Nie sprawdzałem napięć na złączu pompy paliwa po zamianie miejscami przekaźników bo już nie miałem siły prosić kogoś żeby mu pomógł :) Możliwe jest żeby przypalilo tak pompę paliwa że Uwaliła i bezpiecznik 30A i przekaźnik? Paliwa miałem bardzo mało i nie palił na benzynie, odpaliłem awaryjnie na gazie myśląc że wyłącza pompę a chyba tak nie jest (z LPG kupiłem) i zrobiłem ponad 300km na pustym baku. Pomysł co i jak? Raczej pompa i kable? Śmieszne jest to że w tej drodze akurat wywaliło mi w pewnym momencie LPG. Auto stanęło i ani gazu ani benzyny. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie.... Ręce opadają. Na parkingu na krótko dałem mu 12V na główny plus sterownika staga i odpalił.. W domu jak chciałem sprawdzić to nagle zaczął działać bez krótkiego.. O co mu chodzi? Nie wiem czy może być związek ale: Poza tym mam problem z wycieraczka tylną gdzie nie pracuje silnik kryty na krótko działa i od jakiegoś czasu nie działa mi prędkościomierz mimo że ABS działa jak powinien a gdyby jeden chociaż czujnik z którego czyta był walniety to nie działało by w ogóle i dałby błąd którego nie ma... a chyba z niego czyta sygnał bo nie mam impulsometru na skrzyni (licznik wymieniamy na dwa inne także to nie silniczek),spalanie z lambdy jedynie czyta i z komputera na liczniku pokazuje jedynie ile ogółem spalił. Nie pokazuje chwilowego ani Nie liczy też kilometrów. Czyściłem kostki pod puszką obok akumulatora i nie pomogło.to chyba było częstą przyczyną.

Zdjęcie przekaźników, 3 takie same.

 

IMG_20180629_223141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!