Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Michauuu

Megane II phI Megane II phI Odblokowanie silnika 1.4 82km na 98km

Recommended Posts

Witam,jest to mój pierwszy temat na forum i chciałbym się przywitać.

Posiadam Megane II phI z 2004 wersja 3d z silnikiem 1.4 60kw.Z tego co wiem ten silnik występował jeszcze z mocą 98km i teraz mam pytanie czy silnik w mojej Megane jest identyczny z mocniejszą wersją tylko jakoś zablokowany?Czy jest możliwość odblokowania tego silnika z 82km na 98km?

Silniki różnią się tylko oprogramowaniem ;
  -  82 KM/ 6000 obr/min ;   124 Nm / 3750 obr/min ;    do 100 km/h  rozpędza się  w  13,5 s  ;      V max  =  171 km/h

-  98 KM/ 6000 obr/min ;   127 Nm / 3750 obr/min ;    do 100 km/h  rozpędza się  w  12,5 s  ;      V max  =  183 km/h

W obu silnikach zużycie paliwa jest prawie takie samo ( wg.katalogów ).

Bardziej korzystną zmianą jest zmiana na silnik 1,6 16 V wraz ze skrzynią biegów.

Witam

Zmiana silnika to sporo zachodu i w aucie wartym poniżej 10 tyś złoty moim zdaniem gra nie warta świeczki ( poza osobami "nawiedzonymi" w pozytywnym tego słowa znaczeniu,którzy zrobią to sobie samodzielnie ) 

Natomiast 16 koni tylko z oprogramowania to ciekawa propozycja i myślę ,że zmiana będzie zauważalna. Sam był bym zainteresowany taką przeróbką u siebie.  Ktoś ma pomysł jak to zrobić, czy CLIP w tym pomoże  lub gdzie i za ile ?