Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ktory element jest napinaczem?


Vorg

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w podrozy i daleko mam do mechanika, a wydaje mi sie ze pasek klinowy jest zbyt naciagniety. Prosze zeby jakis dobry gosc wskazal ktory element jest napinaczem :-)

1532102793513-2067951386.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest automatyczny, więc nic go nie wyregulujesz. Jest to na zdjęciu to drugie czarne kółko (bardziej w głębi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mireczek, wysłałem Ci wiadomość. Nie zawsze mogę używać polskich znaków, bo jak piszę z telefonu to tam ich nie ma. Ludzie, jak wymienić tą rolkę napinacza i pasek, bo jest uszczerbiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie jak idzie pasek. Wkładasz klucz oczkowy na śrubę w rolce i odginasz, żeby poluźnić i zdjąć pasek. Następnie wykręcasz 2 śrubki i wkładasz w to miejsce nowy. Po przykręceniu robisz kluczem oczkowym pokonujesz siłę przeciwną do sprężyny naprężacza żeby pasek założyć. Sprawdzasz, czy siedzi dobrze na wszystkich rolkach i popuszczasz, żeby wyjąć klucz.

Sprawdzasz jeszcze po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanie - w Sam Naprawiam jest napisana taka uwaga: "Zakładając pasek napędu osprzętu trzeba dopilnować, aby wewnętrzny rowek w kołach pasowych został wolny". Otóż który rowek to wewnętrzny? I co to są koła pasowe? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Przy okazji, jeżeli ktoś inny będzie to czytał, to znalazłem mega pomocny artykuł szczególnie dla naszego pancernego silnika Renault k4m http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/rodzaje-i-wymiana-paskow-napedu-osprzetu/w8b44p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, chciałbym napisać sprawozdanie ze zmiany paska i napinacza. Musiałem dokupić klucz nasadowy 13, ale zwykły 13 też trzeba mieć. Teraz wiem dlaczego mechanicy tak przeklinają samochody Renault. Konieczne było zdjęcie przedniego koła od strony pasażera i dokładne wsparcie auta bo trzeba wsadzić głowę pod tarczę hamulcową żeby dostać się do napinacza, bo jak ktoś ma trochę wyobraźni to może zwizualizować sobie co się stanie z czaszką człowieka podczas zsunięcia/malfunkcji lewarka i upadnięcia tej tarczy na głowę wraz z całą masą samochodu przypadającą na tą stronę koła. 

Tak więc po zdjęciu koła i osłon błotnych luzujemy kluczem napinacz do góry i drugą ręką zdejmujemy pasek. Potem chcąc zmienić napinacz używamy klucza nasadowego do odkręcenia dwóch śrub, jedną od dołu drugą od góry. Napinacz trzeba wymanewrować przez szczelinę od dołu.Żeby zmienić rolkę napinacza trzeba wsadzić śrubokręt w dziurę na obudowie napinacza i równocześnie kluczem 13 naciągać rolkę. Żeby z powrotem założyć pasek postanowiłem że ostatnim kołem będzie pompa wspomagania bo ma niskie krawędzie. Do tego musiałem użyć pomocy drugiej osoby, bo nie ma jak naciągać napinacz od dołu i zakładać pasek od góry jednocześnie. To wszystko. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to normalne że koło wału korbowego tak ciężko chodzi że nie da się kręcić ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!