Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
WyrafinowanyDziobak

Ogólne Plamy oleju na silniku

Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem Megankę z 2002 r. 1.6 w gazie. Jest to mój pierwszy samochód i postanowiłem zapoznać się z jego konstrukcją.więc otworzyłem klapę (musiałem trochę pogmerać przez przedni grill żeby znaleźć linkę bo maska z wajchy nie chciała się otworzyć, pierwszy raz mi się to zdarzyło) i po zdjęciu osłonki na silnik znalazłem takie oto plamy. Powiedzcie mi proszę czy to poważna sprawa. Chciałem też sprawdzić poziom oleju ale bagnet jest tak głęboko zakopany pod rurami instalacji gazowej że nie ma opcji żeby się do niego dostać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20180722_163021476.jpg

IMG_20180722_163605431.jpg

IMG_20180722_163029894.jpg

Takie plamy to nic strasznego, chyba że leci ciurkiem na ziemie to już gorzej - ale i tak nie przewiduję długiej eksploatacji skoro dla ciebie problem dostać się do bagnetu.

Bardzo pragnął bym się dostać i spróbuję znowu ale naprawdę nawet nie byłem w stanie zrobić fotki żeby pokazać gdzie on jest. Widać go nawet tylko mały kawałek. Ja mam nadzieję na długą eksploatacje.

Mały pogląd na silnik dają te zdjęcia. Tak na pierwszy rzut oka wygląda to na wyciek pod kolektorem ssącym, tam są 4 uszczelki i dość często zdarzają się drobne wycieki na nich. Sprawdź, czy nie masz tego oleju również w gniazdach świec, jak jest to cewki możesz zakatować dość szybko.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować