Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 16V F4R - przerywa, błąd ESP/ASR.


Kwiecien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kupiłem wczoraj za śmieszne pieniądze Megane II phI, 2004r. 2.0 16V F4R 770. Auto tanie, do poprawek, przegląd przeszło wzorowo. Jest jeden problem - gdy tylko się rozgrzeje wywala błąd na desce (ESP/ASR) i odcina go przy 2500-3000rpm na każdym biegu. Towarzyszy temu delikatne (mniej niż 0.5s) zwiększenie prędkości. Wymieniłem dzisiaj 4 cewki, 4 świece, wykręciłem i przeczyściłem przepustnicę. Dalej jest to samo. Gdy silnik jest zimny albo gdy jest chłodno (wieczór/noc) w/w usterka występuje rzadko. Gdy jest gorąco i auto jest rozgrzane wystarczy 100-200m przejechać i błąd się pojawia. Lista błędów w załączniku.

37739764_1858557904182871_3583634782371708928_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kwiecien napisał:

Wymieniłem dzisiaj 4 cewki, 4 świece, wykręciłem i przeczyściłem przepustnicę. Dalej jest to samo.

Cewki i świece nowe? Coś więcej na ich temat.

Przeczyszczona przepustnica. Czy wymieniono oringi na nowe?

Czy akumulator jest OK? Sprawdzić stan biegunów i łączy masowych.

Sprawdź stan sondy za katalizatorem oraz stan pedału gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dojść do ładu z autem, to koniecznie należy stosować nowe, markowe części.

Polecane cewki to beru. To ich błąd może skutkować błędem ESP/ASR i odcinać obroty silnika.

Cewki, świece i ich gniazda muszą być czyste i suche.

Sonda, to tylko oryginał, bo zamienniki b.szybko padają. 

Oring musi być nowy. 

Zalecam ;

- wymianę rozrządu, 

- wymianę koła pasowego ( markowe )  z amortyzatorem gumowym wału korbowego,

- wymiana paska napędu alternatora oraz kontrola stanu koła pasowego alternatora. 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kwiecien napisał:

x

Brak przesunięcia na kole zmiennych faz.

W błędach jest ciśnienie oleju, wtrysk i katalizator.

Ten silnik ma przesunięcie wałka w zakresie 3000-3200 obr uzależnione odciśnienia pompy smarowania. Steruje przesunięciem zmieniacz ustawień, a to następuje za pomocą koła. Jest tam błąd ciśnienia, czyli pompa, nieszczelność lub uszkodzony zmieniacz. Same koła są długowieczne, ale też się uszkadzają.

Jeśli jest w tym obwodzie wyciek to sprawa jest prosta. Z przebiegu "kto to wie" może być również zacinające się  koło zmiennych faz.  W grę wchodzi też pompa smarowania silnika -  jej pomiary w różnych temperaturach oleju dadzą prawdziwy obraz.

Tu potrzebny jest mechanik dobrze znający ten silnik, który potrafi prawidłowo wskazać uszkodzony element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kwiecien napisał:

Wziąść z netu, a zinterpretować, to dwie różne rzeczy.

Sonda lambda to katalizator

Przepustnica to skład mieszanki i położenie tłoka w momencie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka naprawiona dzięki Michałowi z Lipnika. Wystarczyło przyuczyć przepustnicę i problem zniknął. Do wymiany/sprawdzenia są jeszcze obie sondy lambda. Żadnych błędów katalizatora, wtrysku czy ciśnienia oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!