Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Smród z nawiewów po wymianie rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed wymianą rozrządu wszystko było cacy, a po wymianie w aucie śmierdziało, czymś w rodzaju benzyny ekstrakcyjnej. Na początku było najgorzej i śmierdziało po prostu w kabinie, po pewnym czasie smród z kabiny zniknął, natomiast dalej śmierdzi w momencie włączenia nawiewów - nie ważne czy z klimą, czy bez. Dodam, że śmierdzi tylko w obiegu otwartym, smród zasysany jest spod maski. W obiegu zamkniętym nic nie śmierdzi. Dodatkowo, koło prawej wycieraczki szyby ten sam smród wydobywa się z dziurki odpływowej. Zapewne gdzieś stamtąd zasysane jest powietrze do kabiny. Nie wiem o co tam chodzi, czy mechanikowi się coś rozlało czy co, ale ten smród utrzymuje się już miesiąc i nie znika. Chcę odgrzybić klimę i wymienić filtr kabinowy, ale nie ma to sensu zanim nie znajdę źródła tego smrodu i się go nie pozbędę. Auto dopiero niedawno kupiłem, dopiero je poznaję, więc jeśli ktoś jest w stanie napisać mi co tam pod tym plastikiem jest i o co tam może chodzić będę wdzięczny :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodkawy nie, typowy zapach benzyny ekstrakcyjnej, rozpuszczalnika. Szyby nie parują. Auto jest z LPG więc benzyna nie chodzi, ponadto przed wymianą rozrządu tego nie było. Chyba, że taka nieszczelność powodowałaby smród nawet jak auto na benzynie nie chodzi?. Rozumiem, że z prawej strony, czyli od strony pasażera? Tam jest ten wlot powietrza? Na jakiej wysokości on jest? Żeby się do niego dostać trzeba zdjąć podszybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sekwencja, odpala się zawsze na benzynie i po chwili przełącza na gaz, ale smród jest jak już długo jeździ się na LPG. Ponadto teraz w takie temperatury od razu po uruchomieniu nawet na zimnym przełącza się na LPG. Mało tego, to właśnie dopiero po porządnym nagrzaniu auta i dłuższej jeździe smród czuć mocno. Wtedy też nawet po zatrzymaniu jak wyjdzie się z auta to czuć, najbardziej jak powącha się tą dziurkę odpływową przy prawej wycieraczce szyby, stamtąd się ten zapach wydobywa. Znam zapach 95 i nawet z jakimś śmierdzącym g.... to nie jest ten zapach, za duża różnica. Panowie, powtarzam, że to smród benzyny, ale ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!