Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w przekładni rok po wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

15 miesięcy po regeneracji przekładni pojawiły się trzaski przy kręceniu kierownica na postoju. Luzu brak, słychać tylko to strzelanie. Na 100 % to maglownica sprawdzane u kilku mechaników,  sprawdziliśmy dokrecenie, wymieniłem stworzenie wahacza, oczywiście bez poprawy. Reszta elementów sprawdzana i na ścieżce i u mechanika , wszystko jest ok.

Pytanie - czy póki nie ma luzu na listwie można z tym bezpiecznie jeździć ? Chociaż kilka miesięcy aż minie moją flustracja :)

Edytowane przez kvbvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a nie są to przypadkiem łożyska amortyzatora?? Złap za sprężynę a ktoś niech kręci kierownicą, jak będzie opór a potem przeskok na sprężynie to masz winowajcę.

 Mi jak padła maglownica to zrobił się luz z prawej  strony  tak jakby na drążku kierowniczym bo tam jest plastikowa tulejka która z czasem się wyciera.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tego dołożysz delikatne kontrowanie kierownicy po zakrętach, to potwierdzić łożyska w kolumnach.

Maglownica trzaska w jeździe po dziurach - wytarty pierścień antywibracyjny. Mogą być również uderzenia uszkodzonych łączników stabilizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

12 miesięcy i mają w nosie reklamację. Niestety robiłem to w fatalnym jak się okazało zakładzie. Przekładnia miała być nową orginalna, o tym że założyli regenerowana dowiedziałem się z faktury. Oczywiście według ich wszystko jest ok, a ze stukaniem można jeździć. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona od kierowcy.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kvbvs napisał:

Niestety robiłem to w fatalnym jak się okazało zakładzie. Przekładnia miała być nową orginalna, o tym że założyli regenerowana dowiedziałem się z faktury.

Podaj firmę ku przestrodze dla przyszłych pokoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie auto matrans Starachowice. Najgorsze w tej histori jest to , ze miała  być  nowa, mało tego, po odbiorze dzień po wymianie pojawiły sie te trzaski(takie same jak teraz) i juz wtedy miałem problem z reklamacja bo oni muszą pokryć koszty naprawy.. wtedy wymienili na niby kolejną  którą  działała 15 miesięcy... żal.  Nie polecam. 

5 godzin temu, krisy napisał:

Hm... Jeśli z lewej to jedyne co przychodzi mi na myśl to albo drążek bo tzw jabko się w nim wybiło albo można jeszcze spróbować dokręcić krzyżak w nogach kierowcy

Sprawdzane krzyżaki.. to niestety to jest przekładnia. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest maglownica elektryczna , tam nie ma co się zepsuć prócz tulejki. Chyba że nie dosyć że oszuści to i partacze jak zakładali i nie poskręcali dobrze opasek na osłonach drążków w efekcie czego na listwę poszła woda i wdała się rdza. To by się potwierdziło bo skoro zakładają regenerowane to jest ryzyko że ktoś źle wyszlifuję listwę i tego był efekt że tamta nie nadawała się odrazu po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!