Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z dopalaczem cząstek stałych Megane III


Foksoll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tematem borykam się od 3 lat w zasadzie zaczął występować 2 m-ce po kupnie samochodu (miał 3 lata). Objawia się zaświeceniem kontrolek informacyjnych (serwis oraz silnik) dodatkowo wyświetla informację "sprawdź wtrysk paliwa oraz sprawdź układ wydechowy". Byłem u kilku mechaników którzy twierdzą że jest to związane z DPF ale nie mają pomysłu na rozwiązanie. Ogólnie po skasowaniu błędów temat wraca po kilku użyciach samochodu. Jedynie po wymianie oleju temat wrócił po około 2-3 miesiącach (około 4000 km). Chciałbym rozwiązać problem gdyż uniemożliwia używanie tempomatu i w zasadzie nie jestem pewien czy w jakiś sposób nie osłabia działania silnika. Proszę o pomoc. 

lapka2.gif

Regulamin. 5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczna wizyta u kumatego mechanika z clipem lub w aso.

Te komunikaty wskazuje, że nie jest wszystko OK w układzie zasilania silnika oraz wydechu. 

Jest to najkrótsza droga do uzyskania fachowych porad oraz usług, celem likwidacji tych usterek.

Aż nie chce się wierzyć, że można nie usuwać usterek przez 3 lata. Może to obecnie znacznie podrożyć koszty naprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u 2 kumatych (wg okolicznych użytkowników samochodów) elektro-mechaników oraz u 2 mechaników w okolicy. 

Każdy po podłączeniu kompa przeczytał wykasował alarmy ale nie miał pomysłu za co się zabrać.

Z uwagi na powyższe nie wykonywałem naprawy gdyż bez braku pomysłu można rozkopać połowę auta i ponieść spore koszty.

Myślę, że w zasadzie  lepszym rozwiązaniem było pojechać do ASO i ponieść raz koszty podpięcia kompa niż 4 razy tylko że wiadomo w ASO są inne cenniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Foksoll napisał:

Każdy po podłączeniu kompa przeczytał wykasował alarmy ale nie miał pomysłu za co się zabrać.

Szkoda, że nie podali Ci kodów błędów. Wrzuciłbyś na forum i może by ktoś coś doradził. Ogólny komunikat "sprawdź wtrysk paliwa oraz sprawdź układ wydechowy" niewiele mówi. Kod błędu zazwyczaj wskazuje który konkretny podzespół wadliwie pracuje. Samo przeczytanie i wykasowanie błędów nic nie naprawi. Do tego silnika są serwisówki z kodami błędów i sposobem postępowania.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam

Oczywiście miałem wydruk z listą błedów jakiś czas temu jako wydruk z podpięcia się do kompa ale było to jakiś dłuższy czas temu min 2 lata i niestety nie posiadam.

Jestem na etapie ponownej próbyu podejścia do tematu i w Pon jestem umówiony u mechanika.

Jak coś w temacie ogarnę to opiszę.

 

pozdrawiam PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!