Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci wyciek płynu chłodzącego - uszczelka pod głowicą?


Naomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Pojawiam sie z problemem mojej megane II 1.5dci , dwa tygodnie temu przed podróżą wakacyjną przy sprawdzaniu stanu oleju i innych płynów eksploatacyjnych zauważyłem ubytek płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym , był on dosyć duży bo dolalem az półtorej litra płynu, a auto nie sygnalizowało ubytku płynu czy też wzrostu temperatury. Pojechałem do mechanika który zauważył ze płyn chłodniczy zbiera mi się na górze skrzyni biegów w tych zeberkach ale miejsca wycieku nie znalazł , zasugerował żeby jeździć i obserwować, pojechałem na wakacje zrobiłem 1000km i musiałem dolać trochę płynu około 200ml.
Po powrocie chcąc naprawić usterkę udałem się do innego mechanika który znalazł miejsce wycieku , telefonicznie powiedział mi ze cieknie na połączeniu głowicy z blokiem silnika ze dopiero jak auto się nagrzało to, pojawiło się lekkie sączenie płynu, diagnoza - uszczelka pod głowicą do wymiany +planowanie + wymiana rozrządu koszt około 2tysiecy. Nie ukrywam że ze jest to dosyć duża kwota , wiec chciałbym spytać czy nie zna ktoś lub czy nie miał ktoś podobnej sytuacji i udało mu się naprawić taka usterkę po kosztach? Czytałem trochę o podobnych sytuacjach i niektórzy próbowali dokręcić głowicę lub używali uszczelniaczy do układów chłodzenia, czy dokręcenie głowicy może coś pomóc? Moze jakieś inne pomysły? Zamieszczam zdjęcie tego wycieku , zastanawiam się czy zaufać temu mechanikowi czy np może cieknie z pod tej nakrętki na zdjęciu i wystarczy dokręcić... bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

20180821_103437.jpg

20180821_103428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może żeby dać Ci nadzieje, to miałem podobnie. Wprawdzie w 1,6 16V i też płyn leciał na łączeniu bloku i głowicy. Płyn systematycznie uciekał. Myślałem, że to głowica (tak to wyglądało) ale w misce olejowej nie przybywało płynu. Specjalnie nawet zlałem olej, żeby sprawdzić czy jest w nim płyn, ale był tylko czysty olej. W zbiorniku wyrównawczym też było czyściutko więc pomyślałem, że wypycha na zewnątrz od strony wydechu tylko płyn na łączeniu głowicy i bloku i na razie będę jeździł dolewając płyn, aż uzbieram kasę na remont. Na szczęście po pewnym czasie zaczęło piszczeć coś w rozrządzie i jak zacząłem dokładnie sprawdzać okazało się, że to pompa wody zaczęła puszczać płyn i właśnie na początku tak leciało na łączeniu bloku i głowicy. Po wymianie pompy czysto.

Raczej to nie będzie podobny przypadek. Nie wiem na jakiej wysokości jest pompa w 1,5, ale piszę, żebyś najpierw sprawdził jeszcze pompę wody czy nie cieknie, może będziesz miał szczęście :). Poza tym jak płyn nie dostaje się do oleju to nie masz co się bardzo spieszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!