Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Emulator Zmieniarki do Tuner List


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam radio TunerList mam płyty CD. Chciałbym założyć aux bezpośrednio do radia. W pierwszej wersji chciałem kupić komplet do montażu updste lecz nie chce mi sień przelutowywac wtyczek. Pomyslalem

o emulatorze. Na jakiej zasadzie to działa ?  Jest lepsza jakość niż w przypadku transmitera ? Jaki typ emulatora trzeba kupić by pasowało do mojego radia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakość jest lepsza, taka jak po kablu AUX po prostu. To jest emulator zmieniarki, a więc podłączasz go do radia pod gniazdo zwykłej zmieniarki i tyle. Jest to tylko o tyle upierdliwe, że na karcie pamięci, którą wkładasz do tego emulatora, musisz tworzyć foldery nazywane CD01, 02 i tak dalej, tak jakby to płyty były. Pliki w obrębie takiego folderu też muszą być chyba kolejno numerowane. Są też jakieś ograniczenia co do ilości plików w folderze, a przynajmniej tak kiedyś czytałem bo sam miałem to w planach, ale ostatecznie zrobiłem przekładkę z Tuner List na Update List.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Czytałem wlasnie ten temat odnośnie zmiany Tuner na Update list. Sam się nawet za to zabierałem ale jakoś plany odeszły. Tamten temat jest trochę nieczytelny. Z każdym postem jest odkrywane nowe rozwiązanie by działało. Jest jakiś konkretny schemat wdg którego trzeba się wzorować przy takiej zmianie ? Żeby to faktycznie działało ? Temperatura wyświetlacz, pilot ? Na chwile

obecna posiadam Wyświetlacz AFFA2 bursztynowy z czarna wtyczką. Zostaje mi kupić radio Update list ? Pilot tez jest potrzebny ? 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi coś świtało, że kiedyś z Tobą @MechanikAmator na ten temat już rozmawiałem i nie myliłem się :) 

Tutaj pisałem Ci  trochę na temat tej przekładki. Natomiast w linku poniżej masz wrzucony mój schemat podłączenia kabelków na wtyczce.

 

Jakbyś potrzebował jakichś wskazówek to pisz, pilot zostaje ten sam i normalnie działa. Emulator zmieniarki nie jest oczywiście złym pomysłem, to Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie temat był poruszany ale to jeszcze w innym aucie. Megane z 2003 roku :D teraz 2005 rok ale przedlift i jednak chciałbym sobie coś pozmieniać, dogodzić. Myśle ze ogarne temat. Kwestia zakupu radia, kabla na aux oraz chwile

polutowac. Mam nadzieje, ze połapie się z ta temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemacik nie został zaktualizowany, jak go zrobiłem to nie wiedziałem, czy podłączenie czujnika temperatury jest OK (stąd na czerwono napisane "niepotwierdzone"). Nie miałem go w aucie, dopiero później zamontowałem czujnik i pociągnąłem instalację do niego w aucie. Pin się jednak zgadza i u mnie wszystko działa :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem niektóre Pioniery są zamiennikami Tuner List z Renault i obsługują także wyświetlacz, ale od dawna nie są produkowane, więc zapewne dostanie ich na rynku wtórnym może być dość trudne. Gdzieś na forum jest lista modeli tych radyjek.

Jak coś innego, to o wyświetlaczu zapominasz, a do obsługi pilota będziesz potrzebował adaptera, na piloty.pl na przykład masz odpowiednie urządzenia, ale niestety nie kosztują one 5zł. Myślę, że jak się z nimi skontaktujesz to wyjaśnią Ci co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Radio Update List, Wyświetlacz z wtyczką posiadam, Przerabiałem Twoje schematy i w sumie ogarniam połączenie wtyczki w wyświetlaczu ale nei rozumiem pilota ? Wtyczkę do pilota wsadza się w radio nie w wiązkę co idzie do radia. Bo już zgłupiałem.  Jak ogarnąć z tym pilotem?

Jakie oznaczenie radio mus mieć ? AFFA 2, jaki numer dalej ten co sie zaczyna na 8?

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!