Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak ładowania i problem ze skrzynią biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Pisze w dziale ogólnym, ponieważ mam dwa problemy z Megi mojej siostry. Mianowicie ostatnio do domu wróciła na lawecie bo spalił się bezpiecznik cal2. Doszedłem do tego, że alternator robił zwarcie. Jest już po regeneracji lecz dalej nie ma ładowania, ten gruby przewód jest cały nigdzie nie popękany. Kontrolka ładowania gaśnie po uruchomieniu silnika, a ponadto nie zapala się nawet jak odłącze przewód oraz tą wtyczkę i teraz pytanie jak sprawdzic czy alternator się wzbudza?

A teraz drugi problem. Jednocześnie z przepaleniem się bezpiecznika pedał sprzęgła został w podłodze. Pompka przy pedale jest sprawna. A przy próbie odpowietrzania cały czas lecą drobne pęcherzyki powietrza i jak wcisne pedał i wrzucę np. pierwszy bieg to auto jedzie do przodu. I tutaj obstawialbym wysprzeglik lecz nie mam warunków żeby wyjąć skrzynie więc tylko mechanik chyba zostaje. No chyba, że macie jeszcze jakieś przypuszczenia co to może być. 

Ale na chwilę obecną skupiam się głównie na problemie z ładowaniem.

 

 

Aha zapomniałbym jest to Megane z 2006roku 1.9dci 131km

Edytowane przez Jacek119933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowity brak ładowania. Pozostaje zmierzyć napięcia w podwójnej wtyczce po jej wyciągnięciu i zapaleniu silnika w stosunku do masy. Tym sposobem stwierdzimy, czy winny jest alternator. Jeśli jednego nie będzie otwieramy UPC i sprawdzamy ciągłość przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym sprzęgłem macie jakieś pomysły? Dodam, że pedał czasami odbije normalnie, czasami tylko do połowy i trzeba nogą go do góry podnieść, a niekiedy w ogóle nie odbija 

Edytowane przez Jacek119933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!